MENU
klinika
Kujdes!

Shpimi i sistemit tretës mund të jetë fatal për jetën!

Trajtimi

Si ndikon stresi në dhimbjen që një person ndjen?

Faktorët psikologjikë që zakonisht kontribuojnë në dhimbje, veçanërisht dhimbje kronike, mund të përfshijnë ankthin, depresionin...

Mësojeni këtu!

Pyesni veten nëse keni artrit reumatoid ose osteoartrit?

Rishikoni përmbledhjet më poshtë nga Instituti Kombëtar i Artritit dhe Sëmundjeve Muskuloskeletale dhe të Lëkurës....

Çfarë thonë mjekët?

Kura më e mirë për artritin reumatoid

Artriti Reumatoid (RA) është një sëmundje e ndërlikuar. Askush nuk e di se çfarë e...

Studimi

Një lugë akullore në mëngjes, bën mrekulli me trurin tuaj

Në stinën e verës akulloret janë përveçse shumë të shijshme por edhe freskuese. Ato të...

Mësoni mënyrën më të re!

Rehabilitimi për njerëzit e verbër

Rehabilitimi për njerëzit që janë të verbër varet nga fakti nëse verbëria ishte e pranishme...

Nga se shkaktohen?

Çrregullimet më të zakonshme të të folurit

Shërbimet e rehabilitimit nevojiten për njerëzit që kanë humbur aftësinë për të funksionuar normalisht, shpesh...

Kujdes!

Këto baktere tek fëmijët mund të zhvillojnë një sëmundje…

Okult do të thotë i fshehur. Bakteremia është mikrob (baktere) në gjak. Pra, bakteremia okulte...

Mësoni shkaqet!

Nga se shkaktohen infeksionet në hundë?

Bakteret mund të shkaktojnë që puçrrat dhe plagë (furuncles) të formohen brenda kanaleve të  hundës...

Përdorimi i kësaj enzime

Për dështimin e zemrës, diabetin dhe çrregullime neurologjike

Koenzima Q10 (ubiquinone) është një enzimë që prodhohet natyrshëm në trup. Merr pjesë në proceset...

Mund të jenë shumë të rrezikshme!

Kujdes kur përdorni ilaçe për kollë ose për të ftohtë!

Acetaminofeni është një ilaç pa recetë, i përdorur për të ulur ethet dhe për të...

Mësoni shkakun!

Pse disa femra nuk kanë kontraktime natyrale?

Kontraksionet që përparojnë shumë ngadalë mund të përfshijë lëvizje të ngadaltë të fetusit përmes kanalit...

Reklama