MENU
klinika
Ja ç'duhet të dini

A janë serioze infeksionet mykotike në këmbë?

Studimi

Drita artificiale natën mund të rrisë rrezikun e kancerit të tiroides

Studimi i botuar në Cancer, një revistë e vlerësuar nga Shoqata Amerikane e Kancerit, zbuloi...

Shkaqet

Çfarë është çrregullimi i ngrënies së tepërt?

Shumica e njerëzve kanë pasur raste kur kanë ngrënë shumë, veçanërisht gjatë një rasti apo...

Ja ç'duhet të dini

Pse ky krem shërues përdoret për shumë probleme të lëkurës?

Çfarë është Sudocrem? Përdorimi kryesor i Sudocrem është për trajtimin e skuqjes së pelenave të...

Rreziqet

A është mirë të përdorni vazelinë në qepalla?

Vazelina, një formë e quajtur pelte e vajrave, mund të njom lëkurën e thatë në...

Disa këshilla

Lëkura e thatë rreth gojës: Shkaqet dhe trajtimi

Lëkura e thatë rreth gojës mund të rezultojë nga shumë çështje, përfshirë dermatitin perioral, dehidratimin,...

Arsyeja

Pse femrat shtatzënë duhet të bëjnë kujdes nga macet në shtëpi!

Toksoplazma është një infeksion, që mund të rrezikojë shëndetin e foshnjës pa lindur ende. Ky...

shkaktarët, faktorët e rrezikut dhe rëndësia e trajtimit në kohë

Çfarë është Koliti Ulçerativ?

Koliti ulçerativ është sëmundje e cila shkakton inflamacion të zgjatur dhe ulçer në traktin tretës....

Çfarë e shkakton?

Sindroma e Vezores Policistike

Sindroma e vezoreve polikistike (PCO-S) është një çrregullim hormonal i shpeshtë tek femrat në moshën...

Shmangini ato

Cilat ilaçe mund të bëjnë që sheqeri në gjak të rritet?

Nëse keni diabet ose sheqer të lartë në gjak, ju me siguri dini disa nga...

Bazat e gjuhës së foshnjës

Çfarë është e mirë mirë për trurin e bebes?

 Ju luani me foshnjën , flisni me ta ndërsa po u ndërroni pelenën. Ju u...

Çfarë i shkakton problemet e sinusit?

Disa mënyra natyrale për të lehtësuar dhimbjen e sinusit

Sinuset janë xhepa të mbushur me ajër që gjenden në faqe, prapa ballit dhe vetullave,...

Reklama