MENU
klinika
A mund ta marrin këtë virus të moshuarit?

Mbesa ime u diagnostikua me mono, por ka një problem…

Historia e Sarës

Të jetosh me sindromën e trashëguar të kancerit të gjirit

Si një 36-vjeçare pa histori familjare të kancerit të gjirit, unë nuk u shqetësova fillimisht...

Mësojini, në rast rreziku

Këto tre hapa mund të shpëtojnë jetë!

Pak njerëz i mbijetojnë arrestit kardiak kur ndodh jashtë një spitali, por nëse më shumë...

Rritja e presionit të gjakut

Ajri i ndotur, rreziku i heshtur për gratë shtatzëna

Ndotja e ajrit nga automjetet rrit rrezikun e presionit të lartë të rrezikshëm për gratë...

Zbulojini!

6 shenjat e çuditshme që tregojnë se keni mungesë të hekurit

Hekuri është një nga lëndët ushqyese më të rëndësishme pasi ndihmon proteina të ndryshme të...

Ja çfarë thonë studiuesit

Infeksionet e traktit urinar mund të shkaktojnë goditje në tru!

Infeksionet – veçanërisht ato në traktin urinar, të njohur si UTI – mund të rrisin...

Të jetosh me diabetin

“U  diagnostikova me diabet tre muaj para shtatzënisë…”

U  diagnostikova diabetike tre muaj para se të mbetesha shtatzënë. “Ndjehem sikur duhet ta ndryshoj...

Rezultatet tronditëe të studimit

Çrregullimet e gjumit shkaktojnë migrenë?!

Çrregullimet  e gjumit duket se janë një shkak për dhimbje koke të migrenës, sipas një...

Si t’i zgjidhni dhe përdorni

Sekretet e çmuara të luleve të hudhrës

Kërcejtë e njomë të luleve të hudhrës janë një pjesë mjaft e këndshme e gjithë...

Prekin rreth 70% të grave

Fibroza e mitrës duhet të jetë gjithmonë shqetësues?

Fibromat e mitrës janë të zakonshme, që prekin rreth 70% ose më shumë gra. Mjekët...

Studimi tregon të vërtetat

Transfuzioni/ Gjaku i vjetër është njësoj i sigurt si gjaku i ri

Transfuzioni me qelizat e kuqe të gjakut të freskët nuk është më i mirë se...

Historia e trishtë e Erinës

Djali po zvarritej dhe tërhiqte këmbën e majtë

E izoluar dhe e frikësuar, Erina hodhi në internet kërkimin e informacionit në lidhje me...

Reklama