MENU
klinika
Si trajtohen ato?

Cilat janë problemet më të zakonshme të të folurit?

Më i përhapuri në këtë stinë

Çfarë duhet të dini për infeksionet e sinusit

Së bashku me gripin, kjo është koha e vitit për infeksione të sinuseve me hundët...

Mjaft me antibiotikë!

Kurat natyrale për grykët e qelbëzuara dhe të inflamuara

Inflamimi i bajameve mund të mos jetë një gjendje e rëndë shëndetësore që mund të...

Ja si të mbani nën kontroll hipertensionin!

Pija me një përbërës të vetëm që ul tensionin e lartë të gjakut

Panxhari është i pasur me nitrate dhe një nga vetitë e tij kuruese lidhet me...

Kur duhet të shkoni tek një mjek!

Çfarë është dhe çfarë e shkakton gërhitjen?

Çfarë është gërhitja? Gërhitja është të marrësh frymë me një tingull gërhitës dhe të butë...

Mësoni shkakun!

Përgjumje e tepruar gjatë ditës, ju zë gjumi befas dhe pa kuptuar?

Çfarë është narkolepsia? Narkolepsia është një sëmundje në të cilën ju bini në gjumë pa...

Ky është shkaku!

Dhimbje ose kërcitje në muskujt e nofullës kur përtypni ushqim?

Cilat janë çrregullimet e përkohshme? Crregullimet temporomandibulare janë probleme me nyjet, ligamentet, tendinat ose muskujt...

Studimi i ri

Humbja e dhëmbëve, rrezik për sëmundje zemre

Studiuesit studiuan afro 317,000 amerikanë midis moshës 40 dhe 79 vjeç. Ata zbuluan se 28%...

Kur nuk hahen siç duhet

7 ushqime të shëndetshme që bëhen shumë të rrezikshme

Disa ushqime të caktuara si kërpudhat mund të bëhen shumë të rrezikshme për shëndetin tonë....

Si ta kuptoni dhe trajtoni këtë gjendje!

Virusi që e marrin të gjithë fëmijët në moshën 4 vjeç

Çfarë është infeksioni i virusit sinkytial respirator (RSV)? Trakti respirator është pjesët e trupit që...

Mësoni shkakun!

Nyjet limfatike janë zmadhuar?

Roseola infantum është një infeksion viral i foshnjave ose fëmijëve shumë të vegjël që shkakton...

Studimi

Ky kombinim ilaçesh përmirëson shanset kundër kancerit

Një koktej kimo me tre ilaçe duket se tkurr tumoret dhe përmirëson mbijetesën midis pacientëve...

Reklama