MENU
klinika
Problemet e përhershme

Duhet hekur në organizëm, por jo më shumë se ç’duhet!

Historia e trishtë e Klarës

Nuk e ndjeja, foshnja ime kishte vdekur

Klara ka rrëfyer për ne përvojën e saj të trishtë për humbjen e një fëmije....

Testi që duhet të bëni!

Si të zbuloni kancerin e prostatës në fazën fillestare!

Shumë njerëz pyesin veten nëse duhet të kontrollohen për kancerin e prostatës. Çdo njeri duhet...

Mbroni veten dhe familjen!

Pickimi i mushkonjave mund të jetë i rrezikshëm për jetën!

Ngrohja e kohë gjithmonë shoqërohet me mushkonja dhe virusin Nili West (WNV). Një pickim nga...

Njihuni me to!

Infeksionet më të rrezikshme për jetën, veproni shpejt!

Infeksionet mund të vënë ju dhe familjen tuaj në rrezik për një gjendje shumë serioze...

Këshilla

Si të kuroni dhimbjet e fytit me receta popullore!

Shenja e parë e ftohjes, shpeshherë ndodh që të jetë dhimbja e fytit. Kjo e fundit...

Historia e Brunës dhe Elës

Sëmundja e rrallë që kufizoi dy motrat!

Ataxia e Friedreich-it është një çrregullim gjenetik dhe progresiv i sistemit nervor qendror, ku simptomat...

Mos i injoroni!

Shenjat që jep trupi kur ka mungesë në kalium

Është tepër e rëndësishme të dini se nervat dhe muskujt duke përfshirë edhe zemrën mund...

Çfarë ndodh gjatë ndërhyrjes?

Sëmundje të avancuara të syrit dhe kirurgjitë trajtuese!

Keratektomia Fototerapeutike (PTK) është një teknikë kirurgjikale që përdor dritë UV dhe teknologji lazer për...

Mësoni rolin kyç të tyre!

Pse lotët janë të rëndësishëm për syrin?

Çdo herë që hapim dhe mbyllim sytë lotët shpërndahen nëpër korne, e cila është shtresa...

Simptomat dhe parandalimi!

Keni skuqje të syve? Atëherë keni nevojë për trajtim mjekësor!

Skuqja e syve është shumë e zakonshme dhe përhapet lehtë. Nganjëherë ka nevojë për trajtim...

Rrëfimi i Robertit

Si zbulova kancerin, vetëm me një test!

“Unë kurrë nuk do ta kisha gjetur atë herët nëse nuk do të isha i...

Reklama