MENU
klinika
Pse ndodh kjo?

Karbohidratet e rafinuara mund të shkaktojnë pagjumësi?!

Zbulojeni...

Sa i rëndësishëm është dimri për gjumin, infeksionet dhe lëkurën

Moti i ftohtë mund të duket si ndëshkimi më i madh për dikë që preferon...

A mund të vazhdoj të marr medikamente?

Çfarë do të ndodhë me nivelin e kolesterolit gjatë shtatëzënisë?

Kolesterolit rritet ndjeshëm gjatë shtatëzënësisë me rreth 25-50%. Gratë me hiperkolesterolemi familjare (FH) përjetojnë të...

Historia e trishtë e të riut

“Ajo që dëgjova në një emision televiziv më shpëtoi jetën”

Unë mund të kisha vdekur tashmë. Gjithmonë e dija që kolesteroli im ishte i lartë....

Ja cili ëshë kushti

Transplanti i zemrës mund të jetë i sigurt!

Shkalla e mbijetesës një vjeçare është e ngjashme për pacientët me transplant që marrin një...

Ja zbulimi i ri

A mund të humbasim peshë nga pirja e kafes?

Një  hulumtim i ri sugjeron që vetëm 4 gota kafe në ditë mund të ndihmojnë...

Ja çfarë e shkakton

Ndjeni dhimbje në anën e majtë të barkut dhe në shpatullë?

Për shkak të pozicionit të shpretkës në pjesën e sipërme të majtë të barkut, një...

"Sfidat e mia dhe të djalit tim"

Të jetosh me sëmundje të qelizave të gjakut…

Të jetosh me sëmundje të qelizave të gjakut  mund të jetë sfiduese dhe e paparashikueshme,...

Studim

Ultratingulli i përqëndruar shkatërron kancerin

Hulumtimi është ende në fazat e hershme, por shkencëtarët thonë se ata kanë zhvilluar një...

Korporata e Medicines Blueprint

Miratohet ilaçi për trajtimin e tumoreve gastrointestinale

Frenuesi i kinazës Ayvakit (avapritinib) është aprovuar për të trajtuar të rriturit me tumore stromale...

Trajtimi

Sindroma ciklike e të vjellave/ Cilat janë simptomat kryesore?

Sindroma ciklike e të vjellave, ose CVS, është një çrregullim që shkakton sulme të papritura,...

Disa këshilla për ta parandaluar

Kur duhet të shqetësohemi për kapsllëkun?

Kapsllëku është një gjendje në të cilën mund të keni më pak se tre lëvizje...

Reklama