MENU
klinika
Simptomat

Intoleranca ndaj sheqerit, komplikime serioze për jetën

Rrëfimi i Tarës

Talasemia… Ja një histori e mrekullueshme!

Tara ka bërë transfuzionin e parë të qelizave të kuqe të gjakut, një trajtim për...

Sforcimi i zemrës

Sëmundja e arteries koronare, testi identifikues

Sforcimi i zemrës (nëpërmjet stërvitjes ose përdorimit të ilaçeve stimuluese për ta bërë zemrën të...

Njerëzit me sëmundje të mëlçisë

Niveli i oksigjenit në gjak, pse është e rëndësishme të kontrollohet!

Sindromi Hepatopulmonar është niveli i ulët i oksigjenit në gjak i shkaktuar nga zgjerimi (dilacioni...

Historia e rrëfyer nga prindërit

5 gjëra që disa familje duhet t’i dinë!

1. Mos e minimizoni sëmundjen e një personi duke gjykuar nëse ai “duket i sëmurë”...

Fruti i verës

Më shumë nga ç’mendonit! 8 përfitimet prej shalqirit

Shalqinjtë janë të preferuarit e verës. Ato janë të pasur me shumë lëndë ushqyese, dhe...

Të lindura tek fëmijët

Defekt në zemër? Kur është mosha e duhur për kirurgji!

Dëmtimi septal Atrioventrikular (AV) është një kombinim i defekteve të zemrës. Këto përfshijnë një vrimë...

Zbuloni shkakun!

Dobësi muskulare? Muskujt nuk ju përgjigjen ashtu siç duhet?

Sindromi Eaton-Lambert është një çrregullim autoimun që pengon komunikimin midis nervave dhe muskujve, duke shkaktuar...

Ky është shkaku!

Pse nënat e reja kanë dhimbje duarsh të përsëritura?

Sindroma e De Quervain është ënjtje dhe inflamacion i tendinave që e lëvizin gishtin nga...

Historia e dy fëmijëve të mi

Kejsin e humba! 10 vite që trajtoj këtë sëmundje!

Për gati 10 vjet Kledi, tashmë 17 vjeç, shkon në spital, i shoqëruar nga motra...

Gjymtyrët, barku dhe pesha

3 çajra që bëjnë mrekulli në trupin tuaj!

Sasia e tepërt e ujit në trup (sasi që organizmi e mban dhe nuk e...

Nga VOA

Studimi i ADN-së, udhëzues drejt shërimit të kancerit

Kurat për kancerin po bëhen më të sakta dhe më pak të rënda për t’u...

Reklama