MENU
klinika
"Çdo pjesë e jetës sime ka ndryshuar"

Ethet që i ndryshuan jetën Heidit…

Studimi i ri

Infeksioni HIV shkakton humbje të imunitetit ndaj vaksinave

Infeksioni HIV shkakton një humbje të imunitetit ndaj lisë së dhënëve , madje edhe tek...

Zbulojeni

Si të pastroni enët e gjakut me një trajtim krejtësisht natyral

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës....

Mjaltë me piper të zi

Mësoni kurën natyrale kundër të ftohurës

Duke qenë se shumica e njerëzve preken nga problemet e frymëmarrjes është e domosdoshme që...

Tashmë gjendet një zgjidhje

Acidi folic për parandalimin e defekteve të tubit nervor

Defektet e tubit nervor janë defekte të rënda të lindura së trurit dhe shpinës. Qendra...

Historia e trishtë e Mauros

“Në fillim kisha ethe dhe dhimbje trupi, pas disa ditësh…”

Një natë, Mauro filloi të ketë ethe dhe dhimbje trupi.  Një mjek në spital ,...

Studimi i ri

Ilaçet e kolesterolit parandalojnë sëmundjet e zemrës dhe kancerin

Shumë  marrin një ilac statinë për të ulur kolesterolin dhe për të zvogëluar rrezikun për...

Të gjithë e kemi ditur gabim

Cila është temperatura mesatare e trupit?

Mendoni se temperatura mesatare e trupit të njeriut është 37 gradë celcius? Jo më, sugjerojnë...

Ja se si!

Koha për pak çokollatë të shkrirë…edhe në fytyrë

Një çokollatë e zezë e cilësisë së mirë nuk është vetëm mike e zemrës dhe...

Zbulojeni tani...

Çfarë ndodh në organizëm kur jemi në gjumë?!

Këshillat për rëndësinë e gjumit janë të lashta sa vetë koha. Përfitimet shëndetësore që vijnë...

A duhet të vazhdoni të ushqeni foshnjën?

Keni ënjtje, djegie, skuqje ose dhimbje në gji pas lindjes?

Kur një zonë e gjirit nuk thahet sa duhet, bakteret mund të fillojnë të rriten...

Historia e Sabinës

Sëmundja filloi me dhimbje në kyçin e këmbës së djathtë

Sëmundja e Sabinës filloi me një dhimbje të pazakontë në kyçin e këmbës së saj...

Reklama