MENU
klinika
Pasojat në organizëm

Pse kemi Vitaminë D në mungesë?

Trajtimi

Osteoartriti/ Si ta menaxhoni!

Osteoartriti është një sëmundje kronike (afatgjatë). Nuk ka shërim, por trajtime janë në dispozicion për...

Disa këshilla

Varësi ndaj qetësuesve? Ja si ta luftoni!

Ndërsa Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të luftojnë me krizën e pashembullt të opioideve (qetësuesit), një...

Shkaqet, trajtimi dhe rrezikshmëria

Lythat/ Kur duhet të shqetësoheni?

Lythat janë rritje të vogla të lëkurës të shkaktuara nga një virus i quajtur papillomavirus...

Randa lindi me një këmbë të shtrembër

Një goditje aksidentale në këmbë, çoi në …

“Të kushtosh vëmendje vetes është forma më e madhe e kujdesit për veten që mund...

Studimi i ri

Ky ilaç shumë i njohur mund të shkaktojë dëmtimin e syve

“Ilaci “Elmiron” i përdorur pwr dhimbje kronike në zonën e fshikëzës dhe legenit, mund të...

Mos vraponi pas ilaçeve!

Si të ulim temperaturën e lartë?

Sipas autoriteteve shëndetësore, temperatura normale e trupit të një rrituri mund të variorjë nga 36.1...

4 ndryshimet që pëson trupi!

Çfarë ndodh nëse hamë çdo ditë bajame?

Konsumimi i bajameve mund të shpëtojë jetën tuaj. Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës...

Keni yndyrna të larta në gjak?

Përzierja e këtyre erëzave vepron më shpejt se ilaçet

Edhe pse janë bërë një numër i konsiderueshëm studimesh për erëzat e veçanta, pak prej...

Mos i hani këto 3 ushqime!

Keni probleme me diarrenë dhe s’dini ç’të bëni?

E dimë që nuk është një ndër gjërat më të bukura për të cilat mund...

Mësoni shkakun!

Gjendrat e qimeve nën krahë ose në ijë ju infektohen?

Hidradenitis suppurativa është inflamacion i gjëndrave të flokëve në lëkurë nën krahë, në ijë, dhe...

"Koha është gjithçka"

Një e mbijetuar nga goditja në tru ndan këshillat e saj

Në Prill 2016, Bruni, po festonte si një nënë e re. 29-vjeçarja kishte lindur fëmijën...

Reklama