MENU
klinika
Antidepresivët

Cili është efekti anësor më i rrezikshëm i barnave të depresionit?

Hipervitaminoza D

Keni marrë më tepër vitaminë D? Ja çfarë ndodh!

Hipervitaminoza D është një gjendje e rrallë, por potencialisht serioze. Zakonisht është rezultat i marrjes...

Studime

Gratë apo burrat kanë ndjeshmëri ndaj kafeinës?

Çfarë është ndjeshmëria e kafeinës dhe cilat janë simptomat? Kur dikush ka ndjeshmëri kafeine, ndjen...

Divertikuliti

Keni probleme me tretjen e ushqimeve? Ja arsyet!

A mund të jetë dhimbja juaj e stomakut një shenjë paralajmëruese e divertikulitit? Nëse jeni...

Këshilla

Gabimet që bëni në pastrimin e dhëmbëve!

Nëse keni dhëmbë të ndjeshëm, duhet të keni kujdes në pastrimin e dhëmbëve, në furçimin...

Procesi dhe parandalimi

Çfarë shkakton më shumë prishjen e dhëmbëve?

Prishja e dhëmbëve e quajtur edhe kaviteti ose kariesi dentar, mund të ndodhë tek të...

Çfarë të bëni?

Çrregullime autoimune dhe probleme gjumi

Megjithëse problemet e gjumit janë të zakonshme tek njerëzit me çrregullime autoimune, ka hapa që...

Lexo deri në fund

Ju dhembin veshkat? Kjo bimë është shëruese!

Mështekna e bardhë është një pemë drunore tepër kurative, pasi asaj i përdoren të gjitha...

Detajet

Neurolief, pajisja inteligjente që lufton migrenën

Katërmbëdhjetë për qind e të rriturve amerikanë vuajnë nga migrena ose dhimbje koke të rënda....

Retinopatia

Çfarë është syri diabetik?

Retinopatia diabetike (DR) është një formë e sëmundjes së syrit të shkaktuar nga sheqeri i...

Yndyrat e "mira" dhe të "këqija"

Qëndroni larg këtyre ushqimeve! Mbroni shëndetin!

Ekzistojnë dy lloje yndyrash, zakonisht të konsideruara si “të mira” dhe “të këqija”. Yndyrat e...

Sëmundje gjenetike

Çrregullimet autoimune mund t’i kenë edhe fëmijët tuaj!

Çrregullimet autoimune janë shumë të rralla te fëmijët, por nëse fëmija juaj ose dikush në...

Reklama