MENU
klinika
Ky është shkaku!

Një nyje në pëllëmbë? Gishtat kanë filluar të shtrembërohen?

Sa doza duhen marrë?

Pneumonia dhe meningjiti/ Kur duhet t’i vaksinoni fëmijët?

Vaksina e Haemophilus influenzae e tipit b (Hib) ndihmon në mbrojtjen kundër infeksioneve bakteriale për...

E mahnitshme/ Historia e një tetraplegjiku

Truri i tij kontrollon kostumin robotik

“Një njeri tetraplegjik ka qenë në gjendje të lëvizë të katër gjymtyrët e tij të...

Sa duhen marrë?

Më pak qetësues nuk do të thotë më shumë dhimbje!

Rekomandimi i më pak qetësuesuesëve ndaj pacientëve pas operacionit në sy nuk e kompromentoi kontrollin...

Kur gjakderdhja nuk është normale?

Çrregullimet e rralla të mpiksjes së gjakut

Hemofilia është çrregullimi më i zakonshëm i trashëguar i koagulimit. Hemofilia përfshin një mungesë të...

Mësoni shkaqet!

Me rritjen e moshës, ulet oreksi

Nënushqyerja tek njerëzit e moshuar është serioze sepse rrit rrezikun e frakturave, problemeve pas operacionit,...

Zgjidhja, është një kombinim ilaçesh

Probleme në mushkëri? Një mundësi e re në horizont

Një kombinim me tre ilace që përmirëson ndjeshëm funksionin e mushkërive në pacientët me fibrozë...

Rrëfimi i Aleks

“Ai iku shumë shpejt”- do të thonë në funeralin tim

“Jam i vendosur të ndihmojë në rritjen e ndërgjegjësimit global për rreziqet dhe simptomat e...

Dieta që shkrin dhjamin për një javë!

Bark i fryrë? Hudhra është zgjidhja

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit,...

Ja çfarë duhet të bëni!

Tuli i hurmave, një trajtim perfekt për lëkurë të lodhur

Me origjinë nga Azia, ky frut që piqet në sezonin vjeshtë-dimër të jep shumë energji....

Tani, gati të festojë ditëlindjen

E larguan nga aparatet dhe nuk pritej të mbijetonte…

Në prill, Monika vendosi të heqë nga jeta vajzën e saj 8 muajshe dhe përgatitej...

Do të rriten të shëndetshëm!

Lindje e parakohshme? Një lajm i mirë për prindërit

Të paturit e një foshnje të parakohshme mund të jetë e frikshme për prindërit, por...

Reklama