MENU
klinika
Gjyshërit paskan patur të drejtë

Një teke raki në mëngjes, studimit rreth jetëgjatësisë

Nga trupi i një gruaje

Para një ataku kardiak, 6 shenjat paralajmëruese

Të gjithë kemi parë burra që ndiejnë shtrëngime në gjoks dhe zmadhim të syve para...

Shkoni patjetër tek një mjek!

Lëkura ka humbur elasticitetin? Nëse keni këto shenja…

Turgori i lëkurës është elasticiteti i lëkurës. Është aftësia e lëkurës të ndryshojë formën dhe...

Ky test ju tregon shumë probleme

Si të kontrolloni ekuilibrin e ujit të trupit?

Testi i gjakut të osmolalitetit. Osmolaliteti është një provë që mat përqendrimin e të gjitha...

Si e shpjegojnë mjekët?

Pse nivelet e larta të inflamacionit vazhdojnë

Sepsis është një infeksion kërcënues për jetën që lë pacientët e tij në spital për...

Mësojeni!

A mund të jeni të shëndetshëm nëse jeni mbipeshë?

Nëse jeni mbipeshë, por keni shmangur çështjet shëndetësore kronike si kolesteroli i lartë dhe presioni...

Ja çfarë ndodh dhe çfarë duhet të bëni!

Trupi i fëmijës dridhet për rreth 15 minuta?

Çfarë janë ethet febrile? Febrile do të thotë të kesh ethe. Konfiskimet janë konvulsione (lëvizje...

Zbuloni shkakun!

Ngërçe të muskujve, ndryshime në aftësinë për të folur?

“Dis” do të thotë e keqe ose jo normale. “Tonia” i referohet tensionit ose tonit...

Çfarë duhet të dini?

Përdorimi i qetësuesve në mënyrë të sigurt pas operacionit

Opioidet janë ilaçe të fuqishme që zvogëlojnë dhimbjen, por ato gjithashtu mund të çojnë në...

Çfarë thonë mjekët?

Lindja çezariane ndryshon mikrobiomën e të porsalindurit?

Hulumtimi i ri zbulon se përbërja bakteriale e zorrëve të së porsalindurit mund të varet...

Banane dhe xhinxher

Kombinimi që largon yndyrat e barkut, kofshëve dhe ijeve

Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm,...

Rastet që s'duhen neglizhuar!

Gjymtyrët e fryra mund të jenë shenjë paralajmëruese e …

Të zgjohesh me duart e fryra, nuk është një gjë e pazakontë, por sigurisht nuk...

Reklama