MENU
klinika
A mund t'i ndihmojë kjo të tjerët?

Gjeni që mbron gruan nga zhvillimi i Alzheimerit

Ja çfarë të pini çdo mëngjes!

Harrojeni ujin e ngrohtë me limon e mjaltë!

Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale....

Zbuloni zgjidhjen!

Ju janë shfaqur rradhët rreth syve?

Thuhet se buzëqeshja na bën të dukemi më të rinj. Por rrudhat e syve ose...

Historia e Merit

Nisi cigaren me avull, vdes pas disa ditësh

Meri kishte pirë cigare në pjesën më të madhe të jetës, kur filloi të përdorte...

Përdorimi dhe efektet anësore

E dinit çfarë janë kortikosteroidet?

Kortikosteroidet janë ilaçet më të forta të disponueshme për uljen e inflamacionit në trup. Ato...

Mësoni shkakun!

Dhimbje ose djegie në gojë? Pas disa ditësh ju shfaqen plagë?

Stomatiti i përsëritshëm aftoz (plagët e plasaritura, ose ulçera aftoze) është prania e plagëve të...

Vëmendje!

Hiperaktiviteti/ Dyfishohet niveli i deficitit mes të rriturve

Nivelet e deficitit të vëmendjes dhe hiperaktivitetit janë dyfishuar midis të rriturve mbi 10 vjet...

Mjekim në kushte shtëpe

Doni të shpëtoni nga lythat?

Lythat janë gungat të bezdisshme që shpesh shfaqen në duar, këmbë dhe ndonjëherë në fytyrë...

5 ushqimet më të mira

Si të shmangim rrezikun e shfaqjes së kancerit të gjirit

Tetori është muaji i ndërgjegjëssimit për kancerin e gjirit. Të gjithë jemi koshient që për...

Ja ushqimet nga ku mund ta merrni!

Vitamina e vetme që mund të zgjasë jetën e të luftojë kancerin

Kompleksi i vitaminës B është ndër më të rëndësishmet për organizmin e njeriut e përfshin...

Ja se çfarë duhet të bëni!

Pika të zeza në fytyrë? Jo më një problem

Pikat e zeza janë një papastërti e lëkurës që mund të bëhet e bezdisshme sa...

Provoni këtë përzierje!

Akne, rrudha, kollë dhe dhimbje kyçesh?

Limoni dhe kanella, na falin shumë përfitime shëndetësore. Për shembull, limoni njihet për cilësitë që...

Reklama