MENU
klinika
Detajet

Çfarë është halitoza?

A mund të parandalohen?

Cfarë janë plagët kërpudhore?

Plagët kërpudhore janë plagë të vogla, me cipë të hollë që zakonisht dalin në gojë....

Sindroma Prader-Willi

Sëmundja e rrallë ka këto simptoma të dukshme!

Sindroma Prader-Willi është një sëmundje e rrallë, e lindur. Ndikon në sisteme të shumëfishta në...

Cistoskopia

Si të zbuloni problemet e traktit urinar?

Cistoskopia lejon mjekët për të identifikuar problemet e traktit urinar. Një cistoskopi është një procedurë...

Efekti do shfaqet për një javë

Provoni këtë ilaç natyral për kolesterolin!

Në ditët e sotme, shumë njerëz vuajnë nga kolesteroli dhe presioni i lartë i gjakut...

Mbroni veten me vaksinim!

Disa arsye pse duhet të vaksinohemi!

Ka shumë arsye të rëndësishme për t’u vaksinuar. Bisedoni me mjekun për t’u siguruar që...

Sëmundjet kardiovaskulare

Vrasësit numër një në botë!

Janë katër shkaktarë kryesorë të vdekjes nga sëmundjet jongjitëse: sëmundjet kardiovaskulare (17,7 milionë apo një...

Clostridium difficile

Nuk e njihnit këtë infeksion të rëndë!

Clostridium difficile, i njohur edhe si C.diff, është një bakter që shkakton diarre dhe kolit...

Rezultate

Studimi suedez për Omega 3

Një dietë e shëndetshme luan një rol të rëndësishëm në menaxhimin e spondilitit ankilozant. Dhe...

"Syri dembel"

Çfarë është Ambliopia e syrit?

Ambliopia ose “syri dembel” është një gjendje në të cilën syri dhe truri nuk punojnë...

Mësojeni

Çfarë duhet të dini për arrestin kardiak?

Arresti i zemrës është humbja e papritur e funksionit të zemrës në një person që...

17 këshilla

Si mund ta ndalojmë dhimbjen e kokës?!

Çdo kush qe ka pasur dhimbje koke e di që mund të shkaktojë shumë bezdisje...

Reklama