MENU
klinika
4 kura natyrale që përgatiten në shtëpi

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri

Pse duhet të kemi kujdes?

Llojet e ushqimeve që duhet t’i shmangni pas moshës 30 vjeç

Me kalimin e kohës trupi ynë humbet një pjesë të efektivitetit të tij, dhe pas...

Thjerrëzat e kuqe

Këto veti të mrekullueshme do t’ju bëjnë t’i gatuani më shpesh…

Thjerrëzat e kuqe, të quajtura ndryshe edhe thjerrëzat turke, kanë madhësi të ngjashme me ato...

Sezoni i tyre

Nga pastrimi i mëlçisë tek,.. si të përfitoni nga hurmat

Hurmat, ose siç njihen ndryshe ‘kaki’, ose ‘molla e Orientit’ e kanë originën e parë...

Mësoni shkakun!

Dhimbje dhe djegie pasi herpesi zhduket?

Pasi të keni kaluar linë e dhenve, virusi që e shkaktoi atë qëndron në trupin...

Çfarë duhet të bëni në rast ekspozimi!

Cilat janë rreziqet e gazit “lotësjellës”?

Ekzistojnë shumë lloje të agjentëve kimik që prekin pjesë të ndryshme të trupit. Agjentët e...

Shkoni menjëherë në urgjencë!

Fëmija i porsalindur ka probleme me frymëmarrjen?

Në kthimin total të venave pulmonare anomale, venat pulmonare, enët e gjakut që mbajnë normalisht...

E konfirmojnë mjekët!

Kjo pajisje kuron marramendjen dhe migrenën!

Njerëzit që vuajnë nga periudha vertigo ose sic njihen ndryshe marramendje ,mund të vuajnë nga...

Medikamente shtëpiake

Si të trajtoni kollën tek bebet me mënyra natyrale!

Bebet mund të jenë të ndjeshme ndaj të ftohtit dhe kolla e i ftohti mund...

Ja çfarë problemi tregojnë!

Keni pika të vogla të kuqe në gojë veçanërisht në qiellzë?

Ndryshimet e ngjyrave në gojë mund të shkaktohen nga: Sëmundja trupore (sistemike); Kushtet e gojës;...

Sa e rrezikshme është?

Kërcisni ose shtrëngoni dhëmbët gjatë gjumit?

Bluarja e dhëmbëve është shtrëngimi ose kërcitja e dhëmbëve. Bluarja e dhëmbëve përfundimisht është e...

Hipertensioni

Presioni i gjakut/ Cilat ushqime të përditshme ndihmojnë?

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një faktor rreziku për goditje në tru,...

Reklama