MENU
klinika
Ja cfarë duhet të bëni!

Disa ushtrime si mund të lehtësoni dhimbjen e artritit!

4 mënyra si të merrni kontrollin

Sëmundjet e zemrës mund të ndodhin në çdo moshë!

Sëmundjet e zemrës nuk ndodhin vetëm tek të rriturit. Kjo është një gjendje që mund...

Udhëzimet

Substancat e dëmshme dhe rreziku tek adoleshentët

Prindërit luajnë një rol kritik në jetën e fëmijëve. Ndërsa fëmijët rriten, prindërit shqetësohen për...

Mësoni shenjat!

Një traumë mund të vërë në rrezik shëndetin mendor të fëmijës!

Pas një trauma, fëmijët mund të përjetojnë ankth, frikë, trishtim, problem gjumi, ëndrra shqetësuese, nervozizëm,...

E frikshme!

Proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene

Një raport ka zbuluar se proshuta dhe produkte të tjera që vijnë nga mishi i...

Këshilla e Marias

Talasemike, çdo ditë pompon ilaç në trup

Talasemia është një grup i çrregullimeve të gjakut që kalojnë nga prindërit tek fëmijët përmes...

Ndryshe nga ç'i keni parë në filma...

Krizë nervore apo epilepsie? Vëreni se si mund ta dalloni!

Një krizë është një ndryshim i shkurtër në aktivitetin normal të trurit që mund të...

Rrëfimet e disa prej të mbijetuarve

Të fitosh kancerin, dënimin me vdekje!

“Nëse nuk kujdesesh më parë për veten, atëherë nuk mund të kujdesesh për të tjerët”,...

Parandalon problemet në të ardhmen

Prindër, përdorini testet e dëgimit tek fëmijët e porsalindur!

Mënyra më e mirë për të kuptuar nëse fëmija mund të jetë i shurdhër ose...

Flasin ekspertët

Banania, të shëndosh apo të dobëson?

Ky frut është çelësi i energjisë tuaj. Nëse konsumoni vazhdimisht banane mes vakteve, atëherë do...

Salmonela dhe vezët

Simptomat/ Mund të jeni helmuar nga vezët e kontaminuara

Salmonella dhe vezët. Këto janë simptomat që tregojnë një helmim ushqimi nga vezët e kontaminuara....

Kujdes!

Ushqimet e konservuara mund të jenë vdekjeprurëse!

Mbushja e kavanozëve është një mënyrë e shkëlqyer për të ruajtur prodhimet e kopshtit dhe...

Reklama