MENU
klinika
Zëri i artë shqiptar

Anita Bitri një lloj “migjeni” që jetoi pak e dha shumë

Favorite për çmimet “MTV EMA”

Bebe Rexha dhe Dua Lipa në garë!

Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë dy prej artisteve shqiptare favorite që mund të rrëmbejnë...

Salla e Katedrales Ortodokse

Rikthehet në Tiranë violinisti Tedi Papavrami!

Nesër, më 3 Nëntor 2018, në Sallën e Katedrales Ortodokse, në orën 19:00, rikthehet violinisti...

Nderi i Muzikës Shqiptare

Kujtesë, diva Tefta Tashko Koço na rizgjon

Përmeti është një nga ato rrethe që ka disa gjëra të veçanta që e dallojnë...

Muzika e Lehtë

Festivali i 57-të i këngës në RTSH nis rrugëtimin e saj

Si çdo vit do të rinis në ambientet e Radio Televizionit Shqipar Festivali i Këngës...

Muzika e Dhomës

Harqet e Durrësit marrin çmimin “Skënderbeu”

Nga 22-25 tetor u organizua në Elbasan u zhvillua edicioni i tretë i Festivalit të...

Romantizmi klasik

Muzika klasike rivjen me Vlorent Xhafaj në Tiranë

Fundi i muajit tetor vjen me muzikë klasike më shumë se kurrë, ky është dhe...

Balada e Dashurisë

Tole Adhami, bilbili i korit ‘’Lira” në serenatën korçare

Kori karakteristik ‘Lira’ në atë vlerësimin madhor  Nderi i Kombit, ka pa dyshim një vend...

Martesë në tinguj

Florinda dhe Ndrek Gjergji, bashkëshortët e jetës dhe skenës

Ndrek dhe Florinda Gjergji, virtuozët e njohur të muzikës Shkodrane, e të lindur nga Mirdita...

‘’Mozart dhe bashkohësit e tij’’

TKOB sjell muzikën e vërtetë klasike në Tiranë

Sezoni i larmishëm artistik i TKOB vazhdon në shfaqjen e radhës në Qendrën Kulturore Orthodokse...

Dossier/ Pjesa e tretë

Multidisiplina muzikore Në Muzeun Kombëtar

Koha premtonte e keqe po kjo nuk do të thoshte asgjë për artistët, që në...

Dossier/ Pjesa e dytë

Katedralja Ortodokse buçet nga ‘’Fustanella’’

Dita e dytë më 20 tetor ishte dita më kulmante e aktivitetit të Tiranë. Ajo...