MENU
klinika
Çfarë doli në dritë?

Arkeologët zbulojnë gjurmë të reja për qytetin ilir, në Shkodër

Çfarë thotë organizatori Koliqi

Daçiç bën thirrje që të ndalohet festivali “Mirëdita, Dobar Dan”

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Serbi, ka reaguar rreth festivalit “Mirëdita, Dobar...

“T’knoft zemra”

Ramë Lahaj publikon datat e Ramë Lahaj International Opera Festival”

“Ramë Lahaj International Opera Festival”, ka njoftuar se që nga data 21 korrik deri më...

Krahasuar me vitin 2023

Gonxhja: 53,3 % më shumë vizitorë në parqet arkeologjike

Ministri i Ekonomisë, Kulturës e Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri me dije se në 5-mujorin e...

‘Dea Film Festival’

Filmi ‘Okarina’ rrëmben çmimin special për media dhe çmimin për rolin më të mirë

Aktori i njohur Jehon Gorani me rolin e “Shaqës” ka fituar çmimin për rolin më...

Për nder të ...

‘Elita 5’ vjen me spektakël më 19 Qershor

Grupi i mirënjohur i muzikës shqiptare, “Elita 5”, do të ngjitet në skenën e sheshit...

“Fjalët e Qiririt”

Kur më shihni se jam tretur, mos pandehni se kam vdekur…

Naim Frashëri Në mes tuaj kam qëndruar e jam duke përvëluar, që t’u ap pakëzë...

Anna Frank

Kush do ta besonte se gjithë këto vuajtje i kaloi një vajzë e vogël!

Anneliese Marie Frank lindi më 12 qershor të vitit 1929 në Frankfurt am Main. Ishte...

"Millosheviç u bind që po humbiste"

Fjalimi i Wesley Clark më 12 qershor të vitit 1999

Ish-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Wesley Clark, më 12 qershor të vitit 1999, kishte mbajtur...

Vajza hebre, simbol i Holokaustit

Kush e tradhëtoi Ana Frankun?

”Përshëndetje. Hebrenjtë fshihen në fund të rrugës Prinsengracht 263 në Amsterdam. Nga e di ti?”...

Homazh në nder të kompozitorit Giacomo Puccini

Eva Golemi dhe Gëzim Myshketa, në teatrin “Verdi” të Salerno-s

Sopranoja e mirënjohur e TKOB-së, Eva Golemi, dhe baritoni shqiptar i njohur ndërkombëtarisht, Gëzim Myshketa,...

“Zbulo ikonën bizantine”

Muzeu Kombëtar i Artit Mesjetar zbulon simbolikat e artit bizantin

Muzeu Kombëtar i Artit Mesjetar, përmes ciklit “Zbulo ikonën bizantine”, fton artdashësit ta vizitojnë duke...

REKLAMA