MENU
klinika
Skandali në Moskë

Adoleshenti gjerman uli avionin mbi Kremlin

“Kemi dënuar me 6 vjet burg, anëtarin e Partisë…”

Zbulohet relacioni i sekretarit të parë të Tropojës, në ’77-ën

   Dashnor Kaloçi letraPublikohet një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit në...

Në konkurrim 35 filma nga Ballkani

“Balkan Film Food Festival” në Pogradec

Rreth 35 filma nga Greqia, Turqia, Bullgaria, Rumania, Shqipëria, Mali i Zi, Sllovenia dhe Kroacia...

Disa sugjerime

Filmat që ia vlen t’i shihni gjatë shtatorit 2021

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përzgjedhur për BBC-në dhjetë filma që, për vlerësimin e...

Pak para se të vdiste

Princesha Diana po planifikonte një karrierë në Hollywood…

Princesha Diana donte të transferohej në Kaliforni dhe të bënte filma pas kamerës-një ngjashmëri e...

Artin nuk e ndal asgjë!

Mbretëresha e Danimarkës, skenografe në filmin e ri të Netflix

Mbretëresha Margrethe II, monarku në fuqi i Danimarkës, do të dizajnojë skenat për një film...

Koçi: Dëshmi e një komuniteti shumë vital

Hapet ekspozita “Katundet arbëreshe”

Në hollin kryesor të Muzeut Historik Kombëtar u çel sot ekspozita me titull: “Katundet arbëreshe”....

“Sekretares së Nolit, mos i ktheni përgjigje…”

Korrespodenca ‘tepër sekrete’ me misionin shqiptar të OKB

Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në...

Gjeniu, engjëll e demon

Pushtoi botën! Mbreti i popit adhuroi… Bethovenin!

        Gjenial, i çmendur, idhull, legjendar, përbindësh, ai ka qenë gjithçka dhe,...

Martesa e paligjshme...

Rrëfimi i fundit i Maks Velos, për të dashurën ”spiune”

         “Dashuri e ndaluar, por jo e harruar”. Me këto pak fjalë...

Letra nga Brukseli...

”Me 300 zogistë, do hidhnim sallën në erë”

           Publikohet një dokument i panjohur arkivor i nxjerrë nga Arkivi...

Gjenocidi Serb...

KOSOVA: ”Vëllezërit” falsifikojnë fotografinë historike

        Ishte një prej refugjatëve që u përndoqën nga forcat serbe, gjatë...

REKLAMA