MENU
klinika
"Kam përdor aq armë sa meritoj titullin 'Gjeneral'!"

Rrëfimi special i Timo Fllokos: Nga roli i Kanan Tafilit te Kapo Dalipi!

Dëshmia e rrallë e ish-agjentit të CIA-s

Si dështoi atentati ndaj Enver Hoxhës?

Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit me origjinë...

Përgjigja e Fishtës për gazetarin francez

“Pse shqiptarët janë hajdutë?”

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i drejton At...

Tri herë fituesi i Fesitvalit të Sundance

Kosova propozon filmin ‘Zgjoi’ për Oscars 2022

Tri herë fituesi i Fesitvalit të Sundance, ‘Zgjoi’ nga Blerta Basholli, propozohet nga Kosova si...

Rihapja e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit

Plácido Domingo e Ermonela Jaho vijnë në Tiranë!

Pas pesë vjetësh mbylljeje për shkak të rikonstruksionit, akuzat e frikën për fatin e objektit...

Një mrekulli e florës dhe faunës

Fshati i fundit i mbijetuar i Singaporit

Larg zhurmës së madhe dhe shtrirjes urbane, një oazë rurale tregon se si dukej Singapori....

Zbardhet biseda më 30 mars 1973!

Përballja e fundit e Fadil Paçramit me Enver Hoxhën

AFRIM IMAJ/ Përballja e fundit e Fadil Paçramit me Enver Hoxhën ka ndodhur më 30 mars...

"Do i bënim atentat Enverit"

Historia e agjentit që u mbajt dy vjet në arkivol

Dashnor Kaloçi  |  Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit me...

“Vera Andrron Detin” nesër me premierë

Kosova për herë të parë në Festivalin e Venecias

Filmi “Vera Andrron Detin” i regjisores Kaltrina Krasniqi do të jepet si premierë botërore në...

“Një model i ri për shoqërinë”

Zbulohet plani për një qytet në shkretëtirën amerikane

Kështu e përshkruan qytetin e ëndrrave miliarderi Marc Lore: pastërtia e Tokio-s bashkë me diversiteti...

Festivali kulturor Shqipëri-Izrael

Risi në skenën shqiptare dhe ballkanike

Tirana do të mirëpresë këtë javë festivalin kulturor Shqipëri-Izrael, një event i jashtëzakonshëm që do...

Skandali në shtyp dhe dyshimet mbi Picason

Poeti me famë që u akuzua si hajdut pikturash

Si u burgos poeti francez Guillaume Apollinaire nën dyshim të vjedhjes së pikturës “Mona Lisa”...

REKLAMA