MENU
klinika
Duel me dritë

Hapet ekspozita Fokus Award 2018 për fotografinë

Premierë!

“Oskari dhe tezja Rozë” në Teatrin Eksperimental

Mbrëmjen e sotme vendoset në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, shfaqja premierë “Oskari...

87-vjetori

Një dolli në djepin e Dritëroit!

Nga Ilnisa Agolli/  Sot, Menkulasi është gdhirë në festë. Të mbledhur së bashku të afërm,...

Atmosferë Halloween-i!

10 libra të frikshëm që “do t’iu tmerrojnë” këtë muaj!

Për të gjithë të apasionuarit e librave, sidomos për ata që pëlqejnë frikën dhe horrorin,...

87 – vjetori i Dritëro Agollit

“Këtu s’do t’jem, do jem larguar”!

Nëse nuk do të ndahej nga jeta 1 vit më parë, Dritëro Agolli sot do...

Për Fatos Arapin

Refleksion ndër petale të shtruara në vargjeve

Nga Arli Minga/ Të dy vlonjatë, por nuk u takuam asnjëherë. Fatosin nuk e takova...

Zjarr e Akull

Frost në shqip nga Zef Zorba

Në portalin Konica.al, javën e kaluar ka filluar rubrika e poetëve të huaj që kanë...

Mrekulli e natyrës

Ohri propozohet si trashëgimi në UNESCO

Liqeni i Ohrit, një nga liqenet me kulturën më të vjetër të botës me vendbanimet...

Filmi i metrazhit të shkurtër!

Mbrëmja e filmit shqiptar në Toronto, Kanada

Rikthehet për herë të dytë filmi shqiptar me metrazh të shkurtër në Toronto të Kanadasë....

Shkrimtari i madh rus

Nata kur Dostojevskit iu zbulua kuptimi i jetës në ëndërr

Një natë Nëntori në vitet 1870, shkrimtari legjendar rus Fyodor Dostoyevsky (11 Nëntor 1812- 9...

Nuk e kishit ditur!

8 krijesat “e frikshme” në punën e Edgar Alan Poe-s!

Edgar Allan Poe ka qenë një mjeshtër i hershëm i horrorit.  Ai e vendosi mjeshtërisht...

Stile shqiptarësh

Burrat shqiptarë për gjueti derrash

Ambasada e Amerikës në Shqipëri në facebook ka publikuar një foton e vjetër shqiptare që...

REKLAMA