MENU
klinika
‘’Subkoshienca Urbane’’

Dritan Nasi çel ekspozitën e tij mbi zhvillimet urbane

Ermir Grezda

Turizmi kulturor s’bëhet nëpër male, duhen skulptura

Skluptori Ermir Grezda promovon kolanën artistike: Turizmi kulturor s’bëhet me male, duhen skulptura. Kjo vjen...

Pret nominimin për “Oscar”

“Gardhi” nga Kosova triumfon në SHBA

Filmi me metrazh të shkurtër, “Shokët”, pati një sukses të madh dy vite më parë...

Pablo Escobar

Penelope Cruz e “dashura” e lordit më të madh të drogës!

Historia e lordit më të madh të drogës, kolumbianit Pablo Escobar është e njohur, veçanërisht...

Marrëdhënia e shkrimtarëve

Letërkëmbimet e zjarrta të dashurisë mes Nin dhe Miller

E njohur për kontributin që dha në letërsinë erotike dhe ditarët që u kthyen në...

Letërsia bashkëkohore

Sabije Dervishi, shqiptarja që krijon romane horror

Sabija, lindur dhe rritur më 1967 në fshatin Livadhi pranë Strugës. Në Prishtinë ka kryer...

Çmimi i Audiencës

‘Nëntori i Ftohtë’ korr sukses në Cyrih

Filmi ‘Nëntori i Ftohtë’ nga regjizori Ismet Sijarina është shpërblyer me çmimin e audiencës në...

Leonardo Voci

Unikalitet stili në Muzeun Historik Kombëtar

Në Muzeun Historik Kombëtar artisti Leonardo Voci u prezantua për publikun me ekspozitën retrospektivë “25...

Fluks turistësh

Kalaja e Beratit e rëndësishme në çdo kohë

Një nga atraksionet më të rëndësishme në Shqipëri është në kalaja e Beratit. Janë të...

Idriz Balani

Ekspozitë me 65 skulptura të figurave kombëtare

Është çelur ekspozita e mjeshtrit skulptor Idriz Balani me 65 skulptura që përfaqësojnë figurat tona...

Teatri Eksperimental

“Oskari dhe tezja Rozë” ju presin në teatër

Pas suksesit të madh në Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit me shfaqjen “Medea” ku morën 4...

Letërsia shqiptare

Helena Kadare midis shumë gëzimeve

Në vizitën dy ditore 7 dhe 8 tetor shkrimtarja Helana Kadare ka pasur shumë supriza...

REKLAMA