MENU
klinika
Analiza për konfliktin në PD

Pëllumb Kulla: Lëreni bashkimin, se ka për të plasur gjaku

Nga Ben Andoni

A po shkon e Djathta drejt radikalëve dhe nevoja e protestave?!

Ditët e protestave në Shqipëri po tregojnë realisht se njerëzit kanë nevojë të shkarkohen për...

“Pakënaqësia ndaj qeverisjes, e madhe”

Nazarko: Protestat kundër të gjithë klasës politike. Situata në PD? Dorëheqja e Bashës nuk është zgjidhje

Për analistin Mentor Nazarko, protesta është një ngritje kundër të gjithë klasës politike. I ftuar...

Nga Frrok Çupi

Ishat me ishat

Nga Frrok Çupi Dje, më duket dje, u largua ish politikani Brok; erdhi dhe iku...

"NATO të ndërhyjë"

A do të nisë një luftë bërthamore Putini? Zheji: Perëndimi i pa sigurtë

Lufta në Ukrainë ishte temë diskutimi në studion e emisionit “Pikat mbi I”. Të ftuar në...

Lufta në Ukrainë

Zheji: Putini nënvlerësoi popullin fqinj, Kievi mund të kthehet në një Stalingrad të dytë

Lufta në Ukrainë ka hyrë në ditën e 23-ë të saj. Betejat kanë qenë të...

Mero Baze

Kur një hajdut refuzon paratë, nënkupton që kanë qenë pak

Nga Mero Baze Sali Berisha paska pasur një ofertë për miliona euro nga rusët, por...

Nga Artur Ajazi

Tender për opozitë

Nga Artur Ajazi Ka ardhur koha, që të hapet një “tender” i hapur për të...

Nga Lutfi Dervishi

BE, me marshin N drejt zgjerimit!

Nga Lutfi Dervishi Lufta (në Ukrainë) ka ndryshuar gjithçka: Gjermania nuk është më pacifiste, Zvicra...

“Protesta pati një rezultat pozitiv”

Lubonja: Shteti duhet të kishte institucione të emergjencës. Bordi i Monitorimit? Propagandë!

Për analistin Fatos Lubonja ngritja e një bordi të monitorimit për situatën e çmimeve është...

Nga Ben Blushi

Çfarë ndodh pas Ukrainës. Kush na mbron ne sot kur nazizmi dhe komunizmi në Evropë përgjojnë pas dere?

Sa më shumë lexoj shtypin perëndimor, aq më shumë besoj se bota jeton në të...

“Do të ulin kokën e do t'i puthin dorën”

Ngjela: PD është e bashkuar, grupi parlamentar nuk e pranon rikthimin

Për avokatin Spartak Ngjela  rikthimi i Berishës në krye të PD-së është i pamundur. I...