MENU
Sondazhi i “Marca”

Zgjidhet nga tifozët fanella më e bukur në botë

Dështimi i Kombëtares U-16 femra

Vetëm humbje, basketbolli shqiptar në krizë

Nëse volejbolli shqiptar ka bërë pak progres, sidomos me ekipet kombëtare, basketbolli shqiptar është në...

Talenti i Ajax

Futbollisti del nga koma pas një viti

Talenti i Ajax Abdelhak Nouri është zgjuar nga koma dhe ka komunikuar me familjarët e...

Usain Bolt stërvitet zyrtarisht

Njeriu më i shpejtë i botës, tani futbollist

Usain Bolt, që vazhdon të mbajë rekordin si njeriu më i shpejtë i botës, ka...

Nga Korça, në Korfuz

Ish-mesfushori i Kombëtares firmos në Greqi

Ashtu siç u përfol disa ditë më parë, e ardhmja e mesfushorit të Skënderbeut, Emiliano...

Kupa e Botës 2018

Në Rusi për Botërorin, 100 tifozë marrin azil

Botërori “Russia 2018” duket se për disa tifozë vijon ende. Nëse disa nuk kishin bileta...

Shqiptari ia dorëzoi bluzën

Neville humb bastin, vesh fanellën e Shaqirit

Pak ditë më parë, ai e shante Shaqirin si një lojtar që nuk luan për...

Igli Tare për lojtarët shqiptarë

“Alisson u shit 80 mln euro, Strakosha kushton…”

Igli Tare nuk e harron lehtë atë ndeshje të fundit të sezonit të kaluar kundër...

Premier League, Java II

Salah merr penallti, Liverpool fiton jashtë

Liverpool nuk ka shkëlqyer si në ndeshjen e parë, por e rëndësishme është se ka...

Ylli I NBA

Stephen Curry bën një premtim për Warriors

Besnikëritë në kohët e sotme me një skuadër janë të rralla, por ka sportistë që...

Basketboll, Lojërat Aziatike

Unike, ndjesa publike e 4 lojtarëve japonezë

Japonia është një nga vendet më me disiplinë në botë. Një ngjarje unike ka ardhur...

Merkatoja vlonjate

Flamurtari prezanton dy goditjet e fundit

Flamurtari, një skuadrat më aktive në këtë fundmerkatoje, ka zyrtarizuar edhe dy blerjet e reja....