MENU
klinika
Formula 1

McLaren merr flakë në bokse, 3 në spital

Xhudo

Majlinda Kelmendi, e artë edhe në Gjermani

Ajo vazhdon të shkëlqejë, turne pas turneu. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë edhe...

Opinion

Edhe për sa kohë do të mbahet sporti peng?

Nga Ervin KOÇI* Gjithnjë shohim me zili përballjet sportive ndërkombëtare dhe me zë apo pa...

Dueli i gjigantëve

Kosovari pranon sfidën me “Hulkun” e Iranit

Sajad Gharibi, i njohur ndryshe si Hulku i Iranit, ditën e djeshme bëri një ftesë...

Gjiganti

Askush nuk ndeshet me Hulkun e Iranit

Askujt nuk i mban të ndeshet me të. Në fakt, ai është i frikshëm thjesht...

UFC

Khabib fton idhullin e tij për duel

Khabib Nurmagomedov është rikthyer, natyrisht jo për një duel, pasi është i pezulluar, por me...

Automobilizëm

Talenti shqiptar bën hapin e madh

Talenti shqiptar me origjinë nga Shkupi, Lirim Zendeli, ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm...

Tenis

Numri 1 në botë eliminohet që në start

Tenistja japoneze Naomi Osaka, numri 1 në botë për femra, është eliminuar që në ndeshjen...

Sportistët më të mirë

Çmimet “Oscar” të sportit, ka surpriza

Janë shpërndarë mbrëmë çmimet “Laureus”, njohur ndryshe si çmimi “Oscar” i sportit, event i zhvilluar...

Formula 1

Provat e para, Ferrari më mirë se Mercedes

Ka përfunduar prezantimi i makinave të reja për Botërorin 2019 në Formula 1 dhe skuderitë...

Baneri

E rrallë, tifozët turq: Serbia është Kosovë

Nëse deri dje kemi parë shumë parrulla rreth Kosovës dhe Serbisë, ku maksimumi pro shtetit...

Atletikë

Femër apo mashkull? Semenya kalon në CAS

Çështja e shumëpërfolur e atletes afrikane-jugore Caster Semenya ka kaluar tashmë në CAS (Gjykatën e...