MENU
klinika
Formula 1

Provat e para, Ferrari më mirë se Mercedes

Baneri

E rrallë, tifozët turq: Serbia është Kosovë

Nëse deri dje kemi parë shumë parrulla rreth Kosovës dhe Serbisë, ku maksimumi pro shtetit...

Atletikë

Femër apo mashkull? Semenya kalon në CAS

Çështja e shumëpërfolur e atletes afrikane-jugore Caster Semenya ka kaluar tashmë në CAS (Gjykatën e...

Gara e 1500 metrave

Atletikë, thyhet rekordi 22-vjeçar

Një rekord botëror është hyer ditën e djeshme në atletikë. Etiopiani Samuel Tefera, 19 vjeç,...

Formula 1

Pas Ferrarit, prezantohet makina e fundit

Pas prezantimit të Ferrarit, një prej njëvendësheve pretendente për titullin kampion vitin 2019 të Formula...

Sportistët shqiptarë në Itali

Propozimi për martesë në mes të ndeshjes

Ka fituar shumë ndeshje, në aspektin individual është e vlerësuar, madje së fundmi ka marrë...

11-vjetori i Kosovës

Sportistët urojnë përvjetorin e Pavarësisë

Si sot e 11 vjet më parë Kosova u shpall shtet i pavarur dhe urimet...

Boks

Joshua-Miller, biletat shiten në kohë rekord

Dy ditë më parë u konfirmua dueli i famshëm mes Anthony Joshua dhe Jarrell Miller...

Ish-boksieri legjendar

Tyson tentoi të ndeshej me një gorrillë

Së fundmi është bërë personazh në Amerikë, teksa tymoste me një cigare gjigante marihuane në...

Ballkaniada

Luiza Gega e artë, Izmir Smajlaj i argjendtë

Tri medalje për Shqipërinë në Kampionatin Ballkanik të Atletikës i Sallave të Mbyllura, që u...

Presidenti i Rusisë

Putin stërvitet në xhudo edhe i dëmtuar

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin njihet për pasionin e tij për sportin, për më tepër...

Tensioni

Brezovicë, serbët grabisin skiatorët kosovarë

Ka tension përsëri mes serbëve dhe kosovarëve dhe kjo ka ndodhur në Brezovicë, qendër ku...