MENU
klinika
Australi

Starton Formula 1, dominon Mercedes

Këmbësori pa ndjenja

Kështu ndodh kur ndërpret çiklistët

Këmbësorët shpesh kanë përparësi, por jo kur ka një garë çiklizmi dhe korsitë janë të...

“Indian Wells”

Eliminohet Djokovic, kalojnë Federer e Nadal

Numri 1 në botë në tenisin e meshkujve, Novak Djokovic, është eliminuar nga gjermani Philipp...

Moto GP

Dovizioso triumfon në startin e sezonit

Andrea Dovizioso me Ducati ka triumfuar në garën e parë të kampionatit të Moto GP,...

Volejboll Meshkuj

Erzeni nis “arratisjen” në kampionat

Pasi ka fituar kampionatin e vitit të kaluar dhe Kupës e Shqipërisë para pak ditësh,...

Moto GP

Yamaha niset i pari, por nuk është Rossi

Të apasionuarit e garave me motora nga nesër do të kenë mundësinë të shijojnë duelet...

Lennox Lewis

“Për 100 mln dollarë, revansh me Tyson”

Ai është në moshën 53 vjeçare, por nëse në tryezë do të ishin 100 milionë...

Operacioni "OAZ"

Policia vë në pranga boksierin shkodran

Ishte shpallur në kërkim prej disa kohësh, kërkohej nga policia, por ka rënë në prangat...

Moto GP, Katar

Rossi me shokë kërkojnë afrimin e orarit

Kampionati i Moto GP starton këtë javë me garën e parë në Katar. Kjo është...

Simona Halep

“Në ishull të pabanuar, do merrja Federer”

Ajo nuk është numri një, por pritet të rikthehet sërish në majë, duke parë luhatjet...

Peshëngritësi kampion

Briken Calja merr shpërblimin nga shteti

Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka reaguar duke i paguar edhe këstin e tretë...

Patinazh

Nga rrëzimi i frikshëm, te medalja e artë

Patinatorja franceze Aurelie Noelle Monvoisin arriti të rrëmbejë medalje ari, edhe pse gjatë garës pësoi...