MENU
klinika
Operacioni "OAZ"

Policia vë në pranga boksierin shkodran

Moto GP, Katar

Rossi me shokë kërkojnë afrimin e orarit

Kampionati i Moto GP starton këtë javë me garën e parë në Katar. Kjo është...

Simona Halep

“Në ishull të pabanuar, do merrja Federer”

Ajo nuk është numri një, por pritet të rikthehet sërish në majë, duke parë luhatjet...

Peshëngritësi kampion

Briken Calja merr shpërblimin nga shteti

Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka reaguar duke i paguar edhe këstin e tretë...

Patinazh

Nga rrëzimi i frikshëm, te medalja e artë

Patinatorja franceze Aurelie Noelle Monvoisin arriti të rrëmbejë medalje ari, edhe pse gjatë garës pësoi...

Moto GP

Rregulli i ri, ndëshkime për të rrezikshmit

Pas shumë pritje dhe prezantimesh motorësh, këtë fundjavë për të apasionuarit e Moto GP nis...

Volejboll Meshkuj

Pas kampionatit, Erzeni rrëmben edhe Kupën

Pasi fitoi kampionatin vitin e kaluar, Erzeni në volejboll për meshkuj ka rrëmbyer edhe Kupën...

Volejboll

Femrat e Partizanit fitojnë Kupën e Shqipërisë

Ashtu si vitin e kaluar, Partizani në volejboll për femra ka fituar Kupën e Shqipërisë,...

Iraniani

Nga fëmijë në 26 vjeç, ndryshimi i “Hulk”-ut

Kohët e fundit Sajad Gharibi, i njohur ndryshe si Hulku i Iranit, është bërë shumë...

Tenis

Federer fiton trofeun e 100-të në karrierë

Askush si ai, një legjendë që do të shënohet me të arta në tenis. Roger...

Skualifikimi

Evropian “i mallkuar”, nuk garon as Gega

Dy atletët elitarë shqiptarë po kalojnë një periudhë të vështirë dhe të pafat. Evropiani i...

Atletikë

Nuk rikuperohet Smajlaj, tërhiqet nga Evropiani

Atleti shqiptar i kërcimit së gjati, Izmir Smajlaj, ka qenë i pafat, teksa është detyruar...