MENU
klinika
Video

Simbolet kosovare në Tel Aviv/ Kelmendi triumfon në finale

Tenis meshkuj

Finale mes gjigantësh në Australian Open

Është përcaktuar edhe finalisti i dytë i turneut madhor në tenis Australian Open. Pas Rafael...

Peshëngritje

Dënim ekzemplar, merr fund Romela Begaj

Nuk ka pasur aspak mëshirë për peshëngritësen shqiptare Romela Begaj. Federata Botërore e Peshëngritjes e...

Australian Open

Nadal “tallet” me grekun dhe shkon në finale

Australian Open do të ketë në finalen e meshkujve një prej tenistëve më të mirë...

Tenis

Australian Open, ja finalja e femrave…

Përcaktohen dy finalistet e turneut të madh Australian Open për femra. Petra Kvitova dhe Naomi...

Australian Open

Dramatike për Williams, pa problem Djokovic

Duket se turneu i këtij viti i Australian Open është i surprizave. Karolina Pliskova është...

Rekordmeni i atletikës

Zhgënjehen fansat, Bolt heq dorë nga futbolli

Legjenda e atletikës botërore duket se është dorëzuar për të qenë profesionist në futboll. Fituesi...

Fotot

Mick Schumacher, zyrtarisht në skuderinë Ferrari

Duhet të ishte një ditë feste për familjen Schumacher, por megjithatë, sërish është e shënuar,...

Video e ish-kampionit

Lufëtari i UFC-cë shpëton një djalë nga mbytja

Edhe kampionët mund të shpëtojnë jetë. Nuk e kemi fjalën vetëm nga donacionet e ndryshme...

Boks

Fitoi duelin, mund të humbasë shikimin

Kampioni i botës në boks, filipinasi Manny Pacquiao, mbrojti titullin kampion bote të kategorisë WBA...

Australian Open

Surpriza e madhe, “anonimja” në 1/2 finale

Gara e vërtetë ka nisur, por ishte menduar që një teniste që nuk kishte fituar...

Australian Open

Mposht numrin 1, Williams në çerekfinale

Në moshën 36-vjecare duke se Serena Williams ka rilindur, teksa ka siguruar një vend për...