MENU
klinika
Shpërthim eksploziv

Atentat në Fushë Krujë, makina hidhet në erë

Tre në pranga

Durrës/ Bllokohet në port një sasi heroine dhe kokaine

Një sasi e konsiderueshme heroine dhe kokaine është sekuestruar në portin e Durrësit. Policia kufitare...

Detajet

Shkelje e probleme në Hipotekën e Kavajës, masat që u morën

Kontrolli i Ministrisë në Hipotekën e Kavajës ka zbuluar një sërë shkeljesh lidhur me aplikimet...

Kavajë

Flakët përhapen në Beden, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë....

Zjarr në Krujë

Shkrumbohet Qafështama, era favorizon flakët

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë malin e Xithit në parkun kombëtar të...

Policia nis hetimet

Tritoli trondit Durrësin në mes të ditës

Një shpërthim ka ndodhur sot pas mesnate në një banesë në Durrës, por fatmirësisht nuk...

Flet ministri!

Pse duhen ndërhyrje në Portin e Durrësit?

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot në Durrës, ku ka zhvilluar një takim...

Dukagjini i Krujës

Fshati i ‘mbytur’ nga mbeturinat!

Mbi një kilometër rrugë që lidh fshatin Dukagjin me Adriatikun në Krujë është kthyer në...

Detajet/ Foto

Durrës/ Digjet makina në lëvizje, si pasojë e një shkëndije

Një makinë është djegur sot në mbikalimin e Sukthit. Sipas burimeve në vendngjarje mësohet se...

Detajet

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, përplaset për vdekje kalimtari

Mëgjesi i sotëm ka nisur me një aksident të rëndë. Në orët e para në...

Mungesa e investimeve

Krujë/ Rrjeti elektrik i amortizuar rrezikon 400 familje

Në Dukagjin të Krujës banorët shprehin shqetësim për rrjetin e amortizuar të energjisë elektrike. Sipas...

Durrës

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi është shkarkuar nga detyra. Mësohet...