MENU
klinika
Detajet

Trafikimi i 2.5 ton drogë/ Gjykata dënon 3 doganierët

Nisma e veçantë e tre qytetarëve

“Ndonjëherë, mrekullirat nisin nga gjërat e vogla”

Shkrimtari Bamir Bebeziqi, që shumë durrsakë e njohin si djali i historianit dhe mësuesit të...

Fitojnë të drejtën e punësimit

“Infermierë për Shqipërinë” shpallet lista e plotë me 330 emra

Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore...

Akuza për korrupsion

Lirohen 6 policët e Portit të Durrësit

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për 6 punonjës të Policisë në Pikën...

Shfrytëzonin pa kriter

Pezullohen 12 gurore në malin e Krujës

Guroret në Krujë kanë dëmtuar malin pa asnjë kriter për tre vite me rradhë. Korrikun e...

Njoftimi i policisë

E rëndë në Durrës, makina përplas për vdekje kalimtarin

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Sukth, ku si pasojë e një aksidenti të...

Arsyeja

Pranga 6 punonjësve të Policisë në Portin e Durrësit

SHÇBA arreston 6 punonjës të Policisë në PKK Durrës për korrupsion pasiv e shpërdorim detyre...

Detajet

Gramsh, plehrat ‘pushtojnë’ pyllin

Venddepozitimi i mbetjeve urbane të Bashkisë së Gramshit, që si për ironi të fatit ndodhet...

Detajet

Kapet në Durrës 23-vjeçari, i akuzuar për vrasje në Angli

Një 23-vjeçar me origjinë nga Kukësi është arrestuar në Durrës për llogari të Mbretërisë së...

Detajet dhe viktima

Ngjarje e rëndë, aksidentohen dy motrat me fëmijët

Një ngjarje e rëndë është raportuar në autostradën e Tiranë-Durrës, ku një automjet tip fuoristradë...

Vendimi

Vrau fqinjin në Durrës, gjykata lë në burg autorin

Gjykata e Durrësit vendosi masë arrest me burg për Ndue Zefin, vrasësin e fqinjit në...

Detajet

Ekzekutoi fqinjin, 38-vjeçari dorëzohet në polici

Autori i vrasjes së Martin Ndrecës, 45 vjeç,  është dorëzuar në policinë e Shkodrës.Autori 38-vjeçar,...