MENU
klinika
Zjarri kërcënon Uzinën e Lëndëve Plasëse të Mjekësit

Elbasan/ 150 ton ekzogjen 3 ton barut të zi në rrezik serioz

Projekti prej 2 milion eurosh

Pas 50 vitesh, investohet në përroin e Zaranikës

Ka nisur rikonstruksioni i argjinaturës së përroit të Zaranikës në Elbasan. Lajmi është bërë i...

Ndihmë juridike falas në çdo qark

Gjonaj përuron qendrën e Elbasanit: Shërbime çdo nevojtari

Në qytetin e Elbasanit është inaguruar sot nga ministria e Drejtësisë qendra e Shërbimeve Juridike...

Krim ekonomik dhe financiar

Falsifikim vulash, fshehje të …, në hetim ish-kreu i ALUIZNI-t

Dy shtetas janë proceduar në gjendje të lirë nga policia e Elbasanit, fill pas një...

Alarmi mjedisor

Klosi: Nga 61 bashki, 4 kanë vendgrumbullime të mbetjeve

Mbeturinat përgjatë rrugëve dhe brigjeve janë nga shqetësimet kryesore që ngrenë turistët e huaj, teksa...

I kërkoi favore seksuale studentes

Krimet e Rënda lënë në burg pedagogun Denis Himçi

Pedagogu i Elbasanit, Denis Himçi është lënë në arrest me burg pa afat nga Gjykata...

Takimi në Elbasan

Artan Lame: S’ka më piramida me pronat!

Kreu i Kadastrës Artan Lame ka folur nga Elbasani për atë që po ndodh me...

Lufta ndaj krimit dhe drogës

Ardi Veliu “vizitë-blic” në Elbasan!

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu sipas burimeve ka zhvilluar një takim me strukturat...

Festivali Ndërkombëtar Teatror

“Skampa”/ Llatja takon organizatorët në Elbasan!

Vjeshta rikthen në Elbasan Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit Bashkëkohor “Skampa 21”. Ai do të ngrejë...

Të tjerë të plagosur

E rëndë në Librazhd/ Trajleri godet autobusin, vdes udhëtari

Një aksident i frikshëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Librazhd-Qafë-Thanë dhe për...

Vendimi

Këshilltari i Ramës lë Kryeministrinë, ja pozicioni i ri

Ish-prefekti i Elbasanit, Maksim Malaj, i cili mban postin e Këshilltarit për çështjet e sigurisë...

Dita e Trashëgimisë Kulturore

Margariti në Elbasan: Kaq shumë për të zbuluar!

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti së bashku me kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste...