MENU
klinika
Belgët e Kaninës!

Të huajt që duan të zhvendosen në Vlorë

Pjesë e saj edhe kinemaja “Ismail Kadare”

Rikonstruktohet Qendra Rinore Gjirokastër

Gjirokastra do te ketë një qendër rinore multifunksionale me të gjitha kushtet për të ofruar...

"Mund të sjellim staf nga jashtë!"

Hoteleria në Sarandë kërkon fuqi punëtore!

Në Sarandë ka nisur përgatitja për sezonin e ri turistik nga të gjitha strukturat hoteliere...

"Takim me ministren në prezencën e medies"

Blegtorët nga Jugu protestojnë sërish!

Rreth 100 blegtorë nga rrethet e Jugut janë mbledhur për të protestuar sërisht në urën...

Parku Natyror ku mbrohen habitatet dhe speciet e veçanta

Rama ndan pamjet nga Bredhi i Sotirës

Kanë kaluar dy vite nga shpallja e Bredhit të Sotirës ‘Park Natyror’. Kryeministri Edi Rama...

Viti i Pyjeve

Nis mbjellja e fidanëve të pishave në Delvinë

Në Delvinë ka nisur mbjellja e fidanëve të parë për këtë vit. Këtë lajm e...

"Përshkallëzim të situatës në ditët në vijim..."

Protestojnë blegtorët, çfarë paralajmërojnë?

Blegtoret e dy qarqeve Gjirokastër e Vlorë janë mbledhur serish sot ne proteste në urën...

Protestë për çmimin e qumështit

Fermerët bllokojnë rrugën në Levan

Fermerët kanë bllokuar këtë mëngjes rrugën në Levan të Fierit, në një protestë kundër uljes...

“Do shesim dhentë dhe do ikim jashtë shtetit”

Blegtorët në protestë, bllokojnë qarkullimin në Kardhiq- Delvinë

Rreth 100 blegtorë sapo bllokuan rrugën nacionale Kardhiq -Delvinë. Ata kërkojnë të merren parasysh kërkesat...

Memaliaj

Përfshihet nga flakët pallati, shkrumbohen tre apartamente

Një pallat dykatësh në Memaliaj është përfshirë nga flakët. Ngjarja ndodhi në orët e para...

Nuk ka të lënduar

Aksident në Tepelenë, automjeti i policisë përplaset me furgonin

Një automjet tip “Ford” i Policisë së Shtetit është përplasur me një fugon të një...

Hidhnin mbetje spitalore në ambiente të papërshtatshme

Shpërdoruan detyrën, procedohen 4 infermierë në Delvinë

Delvinë/Procedohen penalisht 4 shtetas që shpërdoruan detyrën duke hedhur mbetje spitalore në ambiente të papërshtatshme,...