MENU
klinika
U nisën nga Llogoraja në Karaburun

Humbin turistët francezë në Vlorë

Si shpëtuan punonjësit e fasonerisë?

Përshihet nga flakët autobusi me pasagjerë, dyshimet e policisë

Një autobus me pasagjerë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, ngjarja ka...

400 kandidatë për kryetarë në 61 degë deri më tani

Zgjedhjet brenda PS/ Shtyhet afati deri 31 maj

Zgjedhjet brenda PS, deri më tani 400 kandidatë për kryetarët në 61 degë, për rrjedhojë...

Shqetësohen turistët

Bregdeti i “zverdhur”, të dhënat e para të ekspertëve

Bregdeti i Shëngjinit është mbuluar nga një pluhur i verdhë në bregun e detit. Në...

Çelja e sezoni veror

Kumbaro inspektim në Dhërmi, paralajmëron bizneset

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro ka inspektuar nisjen e sezonit veror në Dhërmi....

"Ju lutemi..."

Kryeministri Edi Rama ka një kërkesë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet mahnitëse të Llogarasë. Rama ka bërë dhe një kërkesë...

Pas 7 muajsh

Grabitja e noterit në Sarandë, policia arreston dy organizatorët

Policia e Sarandes, pas nje pune intensive 7 mujore ka arritur te identifikoje dhe kape...

Nisin kërkimet në Vlorë

Zhduket 38-vjeçari, bashkëshortja kërkon ndihmën e policisë!

Një 38-vjeçar me iniciale G.M. në Vlorë ka humbur kontaktet me familjarët. Denoncimi është bërë...

Nisin kërkimet nga toka dhe nga ajri

Turistët bien nga Mali i Çikës në Vlorë

Një turist ka leshuar sinjalin SOS, pasi ka renë dhe ndodhet i plagosur në majen...

Tmerr në Vlorë

Babai gjen të varur vajzën në banesë

Ngjarje tronditëse në Selenicë të Vlorës. Një 47-vjeçare është gjetur e pajetë në banesë nga...

Lungomare, Vlorë

I moshuari pëson parainfarkt, reagojnë qytetarët

Kryetari i bashkisë Vlorë, Dritan Leli, i ka dhënë ndihmën e parë një të moshuari,...

Çfarë shërbimesh do të transferohen nga Porti i Vlorës

Kontrata për koncesionin e triportit/ Investimi, 40 mln euro

6 muaj pas shpalljes së fituesit, qeveria ka miratuar kontratën e koncesionit për portin e...