MENU
klinika
Rekord çmimi i naftës

Shtrenjtohet bileta e linjave interurbane

Gjirokastër

Nis puna për rehabilitimin e venddepozitimit të mbetjeve

Ka nisur puna për rehabilitimin e venddepozitimit të plotë të mbetjeve në Gërhot, në Gjirokastër....

Armë dhe municione luftarake në makinë

Kapet 37 vjeçari në Sarandë

Një 38 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi akuzohet për armëmbajtje...

Akuzat që rëndojnë mbi të

Çfarë fshihet pas arrestimit të kryeinspektores së IMT

Ndërtesa disa kate, për të cilën u arrestua kryeinspektorja e IMTsë së Sarandës, Romina Pulaj,...

Çfarë u zbulua gjatë kontrollit të policisë

Arrestohet pronari i një lokali, e pëson edhe një nga klientët

Pronari i një lokali në Vlorë përfundoi në prangat e policisë në operacionin e koduar...

Tregtarët: E marrim më shtrenjtë nga fabrika

Rritet çmimi i miellit me shumicë në Vlorë

Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës ka nxitur rritjen e çmimit të miellit në vend. Rritja...

Pak ditë më parë u la në burg kryeinspektorja

Sarandë shpallen në kërkim dy inspektorë

Operacioni “Heshtja” i finalizuar pak ditë më parë kundër ndërtimeve pa leje në Sarandë është...

Mashtronte për të marrë kredi

Arrestohet 24-vjeçari në Këlcyrë

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Mashtrimi në kredi”. Shërbimet e...

Kanabis, armë dhe fishekë

Arrestohet 59-vjeçari në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 59-vjeçar. Arrestimi i tij erdhi pas finalizimit të operacionit...

U arrestua sot për ndërtime pa leje

Kush është Romina Pulaj, drejtoresha e IMT Sarandë

Policia e Sarandës njoftoi sot se ka vënë në pranga Drejtoreshën e Inspektoratit të Mbrojtjes së...

'Na hoqët përsheshin me qumësht'

Fermerët e Përmetit në protestë: Të rriten subvencionet

Pas fermerëve të Lushnjë, Beratit dhe Fierit, edhe fermerët në Përmet kanë dalë sot në...

Sezoni turistik në Sarandë

Një strategji e re për të mbajtur turistin më gjatë

Sezoni i lartë turistik është duke dhënë sinjalet e para në bregdet dhe hapësirën përreth...