MENU
klinika
Konstituimi

Ademi reagon nga Shkodra, tregon përgjegjësinë që ka

Tentojnë të çajnë kordonin

Tensione në Shkodër, protestuesit përplasen me policinë

Kanë nisur përplasjet mes policisë dhe militantëve të Partisë Demokratike në Shkodër. Simpatizantët e PD...

Konstituimi i Këshillit Bashkiak

Nis protesta e PD në Shkodër, çfarë kundërshtojnë?

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar ka nisur protesta e mbështetësve të Partisë Demokratike në Shkodër. Kjo...

Skenarët

“Luftë politike”, çfarë pritet të ndodhë sot në Shkodër?

Ndryshime të forta dhe të papritura erdhën në Bashkinë e Shkodrës pas akuzave të hedhura...

A do të konstituohet Këshilli Bashkiak?

Bashkia e Shkodres pa ‘zot shtëpie’!

Prefekti i Shkodrës, Çesk Millja ka thirrur të hënën mbledhjen për konstituimin e këshillit bashkiak...

Ishte paditur edhe më parë

Ish-drejtori i Bashkisë Lezhë në telashe, akuzat

Operacioni policor “Plazhi i lirë” i Policisë së Shtetit është ndalur këtë radhë në Shëngjin,...

Detaje

Përgjaken rrugët, aksident me vdekje në Milot-Mamurras

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë mëngjes në Kurbin. Një makinë ka përplasur për...

Në gjendje të rëndë 6 persona

Sherr mes 2 grupeve në Dibër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Dibër. Një konflikt mes disa  personave...

Emrat/ Arrestohet autori

Qëllohet me armë punonjësi i lavazhit

Ditën e sotme në qytetin e Shkodrës është qëllar me armë në drejtim të një...

Pësoi arrest kardiak

Pushuesi nga Kosova ndërron jetë në Velipojë

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë të enjte në plazhin e Velipojës ku një...

Pas akuzave nga opozita

Dorëhiqet nga posti Valdrin Pjetri

Është dorëhequr nga marrja e detyrës si kryebashkiak i Shkodrës, Valdrin Pjetri. Dorëheqja e Pjetrit...

Kryebashkiaku Pjerin Ndreu hyn në zyrë

Konstituohet këshilli bashkiak i Lezhës!

Është konstituar këshilli bashkiak i Lezhës, ku më pas është bërë edhe betimi i kryebashkiakut...