MENU
klinika
Reagimi

Traktet/ Pjetri: Qentë le të lehin, karvani ecën perpara!

Detajet

Vritet në mes të Rrëshenit “ushtari” i Met Kananit

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në Rrëshen. Një burrë 45-vjeçar...

Detajet

Të shtëna me armë zjarri në Laç, 1 i plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sonte në qytetin e Laçit. Si pasojë e...

Aksioni i policisë

‘Plazhi i lirë’, rradhën e ka Shëngjini dhe Velipoja

Policia ka vijuar operacionin “Plazh i lirë” në Shëngjin e Velipojë ku janë liruar 10500...

Policia nis hetimet

Alarmohen banorët në Kurbin, gjendet një trup i pajetë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në fshatin Skuraj. Kanë qenë banorët...

Revolta e të moshuarës mirditore

“Kush është ai që bëhet i zoti i ujit tim, du me e pa at’ burrë trim”

Pas lajmit për ndërtimin e 4 HEC-eve në Kaçinar, Mirditë, banorët nuk kanë rreshtur së...

Zbulon të vërtetën

I dëbuar nga Italia? Pjetri ‘shuplakë’ PD-së!

Kryetari i ardhshëm i Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, ka reaguar pas akuzave të forta...

"Bllokoni konstituimin e këshillit!"

Letra/ Shkodranët u shkruajnë ambasadave

Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka treguar se nuk do lëshojë...

Akuzat

Në kërkim ndërkombëtar, kapen në Morinë dy shtetas nga Zvicra

Policia Kufitare në Morinë ka ndaluar dy persona, njëri shqiptar dhe tjetri i lindur në...

Situatë e tensionuar në Kamëz

Thyhet dera e Bashkisë, Rakip Suli ‘i zë karrigen’ Xhelal Mziut

Rakip Suli ka hyrë në bashkinë e Kamzës si kryetar i dalë nga votimet e...

Kundër zgjedhjeve vendore

PD protestë para bashkisë Klos, Çupi: Zgjedhjet farse

Në një kohë kur sot zhvillohet konstituimi i këshillit bashkiak të Klosit, simpatizantë të Partisë...

Lirimi i zyrës

Voltana Ademi: Asnjë hap pas! Rrugëtim jo i lehtë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka reaguar sërisht pak ditë para se...