MENU
klinika
Reshjet e borës

ARRSH: Akset problematike ku ecet me zinxhirë

Moti

Dëbora ‘pushton’ vendin/ Pezullohet mësimi në Pukë

Reshjet e dëborës kanë paralizuar qarkullimin në gjithë fshatrat e Pukës, por edhe kanë shkaktuar...

Lajmi i mirë

Nëna e izoluar/ Manastirliu zbulon shumën që merr fëmija

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastarliu përmes një postimi në faqen e saj të “Facebook”, ka...

Nuk ndalen nga i ftohti

Studentët e Shkodrës kyçin dyert e Fakulteteve

Reshjet e borës nuk i kanë penguar studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” që mëngjesin e...

Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

Dëbora e rënë mbrëmjen e kaluar në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë...

Moti i keq

Librazhd/ Reshjet e borës, Balla inspekton zonën

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga temperatura të ulëta si dhe reshjet e...

Mesazhi i Papa Françeskut

Arqipeshvia e Shkodrës letër deputetëve

Arqipeshvia metropolitikane në Shkodër i drejtohet me kërkesë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, duke përcjellë...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Shkodër/ Nis seanca dëgjimore për gjyqtarin Arben Zefi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur seancë dëgjimore për Kryegjyqtarin e Shkodrës Arben Zefi,...

Protestat

Shkodër/ Studentët kërkojnë shtyrjen e datave të provimeve

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë vijuar sot protestën tek godina e fakultetit të juridikut....

Temperaturat e ulëta

S’ka raportime për rrugë të bllokuara në veri

Në qytetin e Shkodrës temperatura ka zbritur në -5 gradë ndërsa në qark temperaturat kanë...

Peticioni

Nxënësit bojkotojnë mësimin, s’pranojnë të ngrohen me gaz

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare ‘Don Martin Trushi’ në fshatin Stajkë të bashkisë Vau Dejes kanë...

Bllokimi nga dëbora

Dibër/ Ngrijnë tubacionet, familjet pa ujë të pijshëm

Sipas raportimeve rreth 115 familje në fshatin Tërnovë e Madhe dhe Tërnovë e Vogël po...