MENU
klinika
Detajet

Policia nxjerr listën, ja 15 më të kërkuarit në Kukës

Rreziku nga përparimi i detit

Lezhë/ Erozioni po zhduk zonën e Kune-Vainit në Shëngjin

Përparimi i detit drejt tokës ka bërë që pishat e kufirit të fundit të brezit...

Mposhtet Ramiz Çobo

Shkodër/ Zgjedhjet brenda PD-së, fiton Xhevdet Amuli

Në zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike në qarqe, Xhevdet Amuli u zgjodh kryetari i...

Detajet

Shkodër/ Përfshihen nga flakët dy makina

Dy makina janë përfshirë nga flakët sot në lagjen “Vojo Kushi” në Shkodër. Zjarri ka...

Deklarata për 29 nëntorin

Video/ Gafa e Voltana Ademit, Rama e kap mat

Pas kreut të PD-së, Lulzim Bashës, kryeministri Edi Rama ka kapur mat në një intervistë...

Debatet

Shkodër/ Incident në takimin e LANÇ për 29 nëntor

Takimi i veteranëve të Lëvizjes Antifashiste Nacional-Çlirimtare është shoqëruar me një incident. Kreu i Partisë...

Fondet e BE-së për bujqësinë

Fermerët e Shkodrës të penalizuar nga ‘pronësia’

94 milion euro janë vënë në dispozicion nga Bashkimi Europian në kuadër të programit Ipard...

Në kërkim ndërkombëtar

Arrestohen 3 persona në Kukës dhe Tropojë

Janë arrestuar këtë të martë nga policia 3 persona të cilët ishin shpalluar në kërkim...

Vështirësitë në lëvizje

Rikthehen shirat, e problemet në “Guerilas” të Shkodrës

Lagjia “Guerile” në qytetin e Shkodrës, zhytet përsëri në probleme, për banorët, si çdo vit...

Sasia e madhe

Morinë/ Ndalohen ilaçe kontrabandë në doganë

Specialistë të strukturave të Shërbimit Doganor Shqiptar kanë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të...

Sëpata e paligjshmërisë

Lezhë/ Moratoriumi nuk e ndal prerjen e paligjshme të pyjeve

Pavarësisht efekteve pozitive, moratoriumi i pyjeve nuk e ka ndalur plotësisht sëpatën e paligjshmërisë në...

Epiqendra

Tërmeti ‘shkund’ Shkodrën

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotme në veri të vendit, Shkodër. Mësohet se lëkundjet...