13 C
Tirana, AL
E shtunë, Shtator 23, 2017

KRYESORE

Shtator 23, 2017 Konica.al 0
Nga Max Hoffman Donald Trumpi rrezikon paqen botërore. Ai luan me zjarrin me Korenë...
Shtator 23, 2017 Konica.al 0
Qyteti i Lezhës, është tronditur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Banorët...
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Kryeministri Edi Rama, në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ka...
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Mjaft agresiv në qëndrimin e tij në lidhje me mbledhjen e Kryesisë së PD-së,...
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Pas qëndrimit të Patozit, një kundërpërgjigje ka ardhur nga vetë kreu demokrat, Lulzim Basha....
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Përplasja e bandave me policinë, ka marrë një vëmendje të veçantë nga ish-presidenti Nishani....
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Kritiku i ashpër i kreut demokrat, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër pas mbledhjes së...
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Mbledhja e së enjtes në mbrëmje e Kryesisë së Partisë Demokratike, është shoqëruar me...
Shtator 22, 2017 Konica.al 0
Në lidhje me debatet që shoqëruan mbledhjen e Kryesisë së kësaj force, deputeti demokrat...
Shtator 22, 2017 Marsela Sinani 0
Plot katër orë debat dhe tensione, deri në kufijtë e një sherri ka ndodhur...

TË FUNDIT

Mollët e Dvoranit, shalqinjtë e Divjakës dhe marrëveshja Rama-Basha

Nuk e di pse po më kujtohej Lev Tolstoi dy ditë më parë, kur po shihja një emision politik në të cilin vete dhe...

Lorik, vetëm ti mund të rikthesh “Tifozat Kuq e Zi”!

Dy ditët e fundit Lorik Cana ishte personazhi kryesor i medieve sportive dhe jo vetëm, në Itali dhe në Shqipëri. Në vendin fqinj u...

Prishja e marrëveshjes bërthamore, një mundësi e humbur për botën!

Katër muaj më parë, më shumë se 41 milionë njerëz që përbëjnë 73% të qytetarëve iranianë që kanë të drejtë vote iu drejtuan kutive...

Dalin emrat/ Ja cilët janë zëdhënësit e ministrave…

Pasi zgjodhën sekretarët e Përgjithshëm, ministrat e rinj të Qeverisë “Rama 2” kanë zgjedhur edhe këshilltarët mediatikë, ata që do bëjnë lidhjen dhe rakordimin...

Vetëvendosja si Erdogani, udhëzon shqiptarët e Gjermanisë se kë duhet të...

Lëvizja Vetëvendosje nuk po mjaftohet vetëm me Kosovën, por po i jep liri vetit që të ndikojë edhe në preferencat e votuesit gjerman. Subjekti i...

SPORT

Rrëfimi i plotë i Inva Mulës: Në skenë jam divë, por...

Karriera, shfaqjet, jeta familjare, bashkëshorti, fëmijët, divorci… Inva Mula ka folur për gjithçka sot në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit, aq gjatë...

TË VEÇUARA

Denoncimi/ 12-vjeçarja e abuzuar seksualisht braktiset nga të gjithë

Disa institucione të drejtësisë, arsimore dhe lokale kanë lënë në mëshirë të fatit një vajzë të abuzuar seksualisht në moshën 12-vjeçare. Denoncimi është bërë...

Përmbledhtas...

Shqiptarët ortodoksë nuk konsideroheshin grekë (statistikë osmane)

Përbërja etnike e Vilajetit të Janinës është temë mjaft e diskutuar. Derisa statistikat e historiografisë greke priren të përzmadhojnë pa mbulesë numrin e popullatës greke,...

Horoskopi, 23 shtator. Ja çfarë thonë yjet për ju!

Dashi Shqetësimi nuk do të jetë i lehtë për t’u mbajtur nën kontroll. Do të bëjë që marrëdhëniet me të tjerët t’i keni sipas kapriçove...

Kleopatra, bijë e të parëve tanë

 Kleopatra nuk ishte egjiptiane, por ishte maqedonase, si e gjithë familja e saj që rridhte nga një prej 12 gjeneralëve të Aleksandrit të Madh,...

BOTA

SHËNDETI

KURIOZITETE