Menu
I pari lufton të dytin

Qëllimi i fitimit dhe ndryshimi i klimës

Kalimi në energjinë e gjelbër po provohet shumë i vështirë...

Lufta ndaj shpyllëzimit

4 raste frymëzuese për shtimin e pyjeve

Në vijim renditen katër raste tejet frymëzuese se si vende...

Lufta kundër informalitetit

Ndikimi i mbylljes së bizneseve shkelëse në ekonominë e vendit

Sektori joformal i Shqipërisë përfaqëson një pjesë të rëndësishme të...

Nga The economist

Pse Kina mund të fitojë luftën Tregtare me SHBA-në?

Presidenti i SHBA Donald Trump duket se beson se për...

Profil /Xhon Kenedi

Vrasja më e mistershme e të gjitha kohërave…

Xhon Firtzgerald Kenedi (29 maj 1917-22 nëntor 1963) ishte politikan Amerikan dhe Presidenti i 35...

Sanksionet, zgjidhja e mundshme...

Ç’mund të bëjë BE-ja për Rumaninë?

Komisioni Europian bëri thirrje për të mbrojtur sundimin e ligjit...

Nga New York Times

Trump nuk është mbreti!

Një grup përfaqësuesish të sigurisë kombëtare po i dërgojnë një...

Pas Spanjës e Greqisë...

As Italianët nuk mundën t’i ”shpëtonin” znj. Merkel…

Gjermania ka arritur një marrëveshje me Greqinë për të kthyer...

"Vuajtja është individuale"

“Njeriu i revoltuar” i Kamy: Revoltohem, prandaj jemi

Albert Kamyja (1913-1960), laureat i çmimit Nobel në vitin 1957,...

Dokumente arkivore

Tmerret e Kampit të Tepelenës në një ekspozitë

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit pritet...

Dëshmi të Kolonel Qukut

Masakra e 4 shkurtit, sipas Faik Qukut

Dëshmi të Kolonel Qukut, ish-sekretar i përgjithshëm i Ballit Kombëtar...

"Gratë kanë mëkatin në lëkurë"

Ç’kanë thënë për dashurinë

«Të duash nuk është të shikosh njëri-tjetrin; të duash është...

Almanak

Çfarë ka ndodhur më 19 gusht?

43 pes – Gaius Julius Cadaesar Octavianus detyron Senatin për...

9 herë kampioni I botës

22 vite më parë nisi shkëlqimin ikona e Moto GP

Sot është një veteran i Moto GP dhe pak herë...

Numri 1 i Skënderbeut

Takaj: Pa polici, do të ikin presidentët!

Në ndeshjen hapëse të kampionatit, Skënderbeu-Partizani, gjithë vëmendjen e mori...

La Liga, Java I

Messi shënon 2 gola, Barça kalon Alaves (Video)

Dopieta e Lionel Messit dhe një gol i Coutinhos bën...

PROF. DR FLORIAN BEUER

PROF. DR FLORIAN BEUER

Profesor i asociuar në Departamentin e Protetikave të Shkollës Dentare të Mynihut.

PROF. PETER POSPIECH

PROF. PETER POSPIECH

Profesor i asociuar, Stomatologji Protetike, Gjermani.

PROF. DR. ENIS OZYAR

PROF. DR. ENIS OZYAR

Profesor i Onkologjisë së Rrezatimit, Antalia.

PROF. MENTOR PETRELA

PROF. MENTOR PETRELA

Shef i Departamentit të Neuro-Shkencës.

PROF. FLORIAN TOTI

PROF. FLORIAN TOTI

Pedagog – Shërbimi i Endokrinologjisë.

PROF. XHELADIN DRAÇINI

PROF. XHELADIN DRAÇINI

Pedagog – Shërbimi i Kirurgjisë së Përgjithshme.

PROF. ASOC. SOKOL BUBA

PROF. ASOC. SOKOL BUBA

Mjek Kirurg Infantil, shërbimi i Kirurgjisë Infantile.

PROF. EDVIN PRIFTI

PROF. EDVIN PRIFTI

Shef i Shërbimit të Kardiokirurgjisë, pedagog.

PROF. SAFET BEQIRI

PROF. SAFET BEQIRI

Kirurg, Departamenti i Kirurgjisë Torakale, Gjermani.

Mos i injoroni!

8 shenjat alarmuese të kancerit të stomakut

Çfarë është kanceri i stomakut? Kanceri i stomakut formohet kur...

Faktorët e rrezikut

Sëmundjet e zemrës, simptomat tek diabetikët

Çfarë është sëmundja e zemrës? Sëmundja e arterieve koronare, të...

Raporti i Forssmann

Çfarë është kateterizimi kardiak?

Kateterizimi kardiak është një procedurë e cila kryhet në rutinë...

Mite dhe të vërteta

Kanceri i mushkërive, masat parandaluese

Miti: Është shumë vonë nëse e keni tymosur me vite....

  • Kosove

  • Maqedoni

  • Mali i Zi

  • Greqi

  • Fier

  • Korce

  • Gjirokaster

  • Shkoder

  • Elbasan

  • Durres

Reagimi i Ragmi Mustafa

“Deklaratat e Thaçit për korrigjim kufijsh, të vonuara”

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat...

Deklarata

“Nëse ka zgjidhje për Kosovën, serbët do kenë…”

Marko Gjuriç, drejtori i Zyrës për Kosovën është shprehur për...

Monumente Kulture

Akrepat në vendnumëro të Argjiros

Këmbanat e saj dikur zgjonin jo vetëm banorët e Gjirokastres,por...