MENU
klinika
Kursi i këmbimit

Leku bie lehtë ndaj euros dhe dollarit

Kursi i këmbimit

Javë pozitive për lekun

Leku mbylli një javë pozitive në kursin e këmbimit valutor. Monedha europiane u këmbye të...

Sa 8.64% e dërgesës

Të dërgosh para në Shqipëri kushton shtrenjtë

Të dërgosh para në Shqipëri kushton shtrenjtë. Një studim i Bankës Botërore tregon se për...

Kursi i këmbimit

Euro drejt 125 lekëve

Leku vazhdoi edhe të martën forcimin në kursin e këmbimit me euron. Sipas Bankës së...

Kursi i këmbimit

Java nis e qetë për valutat

Java nisi e qetë dhe me luhatje minimale në kursin e këmbimit valutor. Sipas Bankës...

Huamarrja e qeverisë

Obligacionet 10 vjeçare, interesi 6.8%

Obligacionet 10 vjeçare të qeverisë shqiptare u emetuan këtë javë me një kupon prej 6.8%....

Bilanci i 9-mujorit

Bursa shqiptare, 13 mln euro transaksione

Bursa Shqiptare e Titujve ALSE po funksionon zyrtarisht që prej muajit Shkurt 2018. Referuar statistikave...

Kursi i këmbimit

Euro bie përsëri, rritet dollari

Leku u forcua sërish të enjten ndaj euros, por humbi terren në kursin e këmbimit...

Kursi i këmbimit

Leku dominon tregun

Leku ka dominuar të mërkurën tregun e këmbimit valutor, duke u forcuar kundrejt të gjitha...

Kursi i këmbimit

Euro prek vlerën më të ulët në pesë javë

Leku thelloi ditën e martë mbiçimin ndaj euros, duke e zbritur monedhën eruopiane në nivelin...

“Hiletë” me mikrokredinë

Kredi me 126%…të vjen edhe në shtëpi

“Kredi për 30 minuta”, “Ju heqim litarin nga fyti” apo edhe “Jua sjellim paratë në...

Kursi i këmbimit

Leku e nis javën me revansh

Leku e nis javën me revansh në kursin e këmbimit valutor. Sipas Bankës së Shqipërisë,...