MENU
klinika
Kursi i këmbimit

Forcohen dollari dhe paundi

Bie në 1.9%

Inflacioni prek nivelin më të ulët që nga janari

Inflacioni ra për të katërtin muaj radhazi në tetor dhe arriti nivelin më të ulët...

Propozimi nga ekspertët

Tatimi të paguhet mbi të ardhurat familjare

Ekspertët mendojnë se Shqipëria duhet të aplikojë tatim mbi të ardhurat familjare dhe jo ato...

Komisioni i Ekonomisë

Rrogat deri 40 mijë lekë pa taksa, Ahmetaj kundër

Deputetë të Maxhorancës në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë propozuan që pagat deri në 40 mijë...

Nuk duan të paguajnë tatim

Vetëm 11% e biznesit të madh shpërndan dividend

Vetëm 11% e biznesve të mëdha në Shqipëri shpërndajnë dividend. Arsyeja kryesore është masa e...

Kursi i këmbimit

Euro gjen “prehje”

Kursi i këmbimit valutor ishte i qetë ditën e sotme, ndërsa luhatjet mes valutave kryesore...

Kursi i këmbimit

Euro, “lavdi” e shkurtër?

Revanshi i euros në kursin e këmbimit valutor duket se ishte i përkohshëm. Monedha europiane...

Deklarata e kryeministrit

Shqipëria rregullon kriptomonedhat?

Kryeministri, Edi Rama, tha në fund të tetorit se qeveria po punon për krijimin e...

Por nuk përfshin eurobondin

Borxhi publik, 66% në fund të shtatorit

Shifrat e 9-mujorit konfirmuan ecurinë e stabilizmit të borxhit publik të vendit. Sipas të dhënave...

Kursi i këmbimit

Euro kthehet sipër 125 lekëve

Euro u forcua për të tretën ditë radhazi në kursin e këmbimit me lekun, duke...

Kursi i këmbimit

Leku në rënie ndaj të gjithë valutave

Leku humbi pikë në kursin e këmbimit ndaj të gjitha valutave kryesore. Sipas Bankës së...

Kursi i këmbimit

Euro forcohet papritur

Euro shënoi të martën një forcim të papritur në kursin e këmbimit valutor. Pas një...