MENU
klinika
Kursi

Këmbimi Valutor/ Euro mbetet në vend, dollari pëson…

Këmbimi valutor

Luhatet monedha amerikane, Euro dhe Paundi…

Në tregun valutor vendas monedhat e huaja qëndrojnë pothuajse të pandryshuara nga java e kaluar....

Vendimi

Xhiro mbi 2 mln lekë?/ Bizneset detyrim ligjor të…

Bizneset me xhiro mbi 2 mln lekë preken nga projektligji i fundit hartuar nga Ministria...

Kursi

Këmbimi valutor/ Euro në rënie progresive, dollari pëson…

Gjatë gjithë javës që lamë pas, monedha europiane ka njohur rënie, por duke mbetur në...

Kursi

Këmbimi valutor/ Surprizon Paundi britanik, Euro fiksohet…

Tregu i këmbimit valutor është mbyllur këtë javë me disa luhatje në shportën e valutave...

Pse s'po prodhohen më para?

Ekonomia shqiptare në rritje, leku në rënie

Të dhënat zyrtare të bëra publike nga Banka e Shqipërisë kanë vërtetuar zërat e ekspertëve...

Kursi

Këmbimi valutor/ Forcohet dollari, çfarë po ndodh me euron?

Ditën e enjte tregu i këmbimit valutor vendas është hapur me një forcim të dollarit...

Kursi

Këmbimi valutor, leku “shemb” monedhën e…

Në tregun e këmbimit valutor vendas ditën e mërkurë leku ka fituar terren përballë monedha...

Shuma

Kursimet e shqiptarëve në euro pësojnë rritje rekord

Sipas disa të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, vihet re se depozitat në...

Tabela

Kursi i këmbimit/ Euro dhe dollari në luhatje?

Kursi i këmbimit valutor për 5 shkurt 2019, sipas Bankës së Shqipërisë. Në tregun e...

"Punojnë, por nuk marrin rrogë"

INSTAT: Sa % e shqiptarëve paguhen pa para?

INSTAT ka publikuar së fundmi disa të dhëna në lidhje me shqiptarët e punësuar të...

Kursi

Këmbimi valutor/ Si nisi java për euron dhe dollarin?

Në tregun e këmbimit valutor vendas java ka nisur pozitive për euron. Valuta e eurozonës...