MENU
klinika
Anti-informaliteti

Denaj : S’ka ‘marifete’ për shmangien e masave ndëshkuese

Bllokohen tre hotele në Shëngjin

‘Kështu është kur, për një viç t’xen nata jasht’

Kryeministri Edi Rama reagoi për bllokimin e tre hoteleve të mëdha në Shëngjin, në kuadër...

Ujësjellësi i ri në Burrel

Gati ujësjellësi i ri, ‘shpëtojnë’ 1400 banorë

Rreth 1400 banorë të 3 fshatrave German, Midh dhe Kodër Cerre në bashkinë e Burrelit...

Investimet e qeverisë

Lumi i Vlorës, ‘thesari i fshehur’ hapet për turistët!

Pas përfundimit të lotit të parë në Lumin e Vlorës, kanë nisur punimet në Lotin...

Leku, ‘mbreti’ i tregut valutor

Gjunjëzohen Euro, Paundi dhe Dollari!

Monedha vendase e ka nisur javën pozitivisht duke u forcuar edhe më shumë kundrejt valutave...

Jepet alarmi!

Plas mashtrimi në Tiranë me transferta bankare

Rastet e mashtrimit të individëve apo bizneseve që mashtrohen nga individë të panjohur për të...

3 taksat që s’realizuan objektivat

Çfarë e solli aksionin kundër informalitetit?

Fokusimi i bëftë i qeverisë tek lufta kundër informalitetit ka një arsye të fortë nga...

Kreditë e këqija

Shtatë ndër debitorët më të mëdhenj drejt falimentit

Nga 35 korporatat e mëdha që zotëronin 65% të kredisë me probleme në vitin 2015,...

Zbarkojnë në fshatin e VIP-ave

Vihet shiriti, tatimorët bllokojnë subjektin e politikanëve

Tatimorët kanë zbarkuar në Qerret, në fshatin e njohur turistik për pushuesit VIP. Gjatë kontrollit...

Statistikat

Kush prodhon dhe konsumon më shumë birrë në BE?

Në Ditën Ndërkombëtare të Birrës, Gjermanët mund të festojnë pasi ishin prodhuesi më i mirë...

Aksionet e qeverisë

Tatimet bllokojnë 500 mijë litra birrë, gjobë 70 mln lekë fabrikës

Një tjetër operacioni i Tatimeve ka bërë që të bllokohen 500 mijë litra birrë në...

Operacioni kundër informalitetit

Bllokim aktiviteti për 108 subjekte të paregjistruara

Në kuadër të operacionit kundër informalitetit, i cili ka nisur të zbatohet me kontrolle intensive...