MENU
klinika
Deklarata e kryeministrit Edouard Philippe

Alarmohet Franca/ Aktet anti-semite janë rritur me 69%

Hyn në fuqi

Administrata Trump nis punën për kufizimin e kërkesave për azil

Administrata e presidentit Trump ndërmori një hap të madh të enjten për të kufizuar pretendimet...

Përpjekjet e vazhdueshme të Sekretarit të Mbrojtjes

Jim Mattis, amerikani i vetëm që kërkon paqe me Kinën…

Kur Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione mbi ushtrinë e Kinës këtë vjeshtë, Kina mori hak...

Nga Project Syndicate

E ardhmja e pasigurtë e amerikanëve…

Tani që Partia Demokratike ka fituar kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara,...

Nga Project Syndicate

Kriza ekonomike mund të sjellë Luftën e Tretë Botërore…

Kriza ekonomike e radhës është më afër se sa mendoni. Por ajo që ju duhet...

Nga The Economist

Një qeveri e përçarë në një vend të përçarë…

Një recetë për qeverisjen e dobët dhe zhgënjimin me sistemin politik. Rezultati i zgjedhjeve ishte...

Një kundërshtar i përbashkët nuk mjafton...

Aleanca Kinë-Rusi është thjesht një iluzion…

 Asnjëri nga vendet nuk mund të zgjidhë problemet ekonomike dhe strategjike të tjetrit. Kina po...

Nga The Economist

Demokratët fituan/ A është Trump në rrezik?

Para zgjedhjeve afatmesme të 6 nëntorit, Elijah Cummings, një kongresmen nga Baltimore, Maryland, u betua...

Incidenti i rëndë

Kaliforni/ Të shtëna në lokal, shkaktohen 12 viktima

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar...

Cila çështje nuk është zgjidhur ende?

Negociatat për Brexit/ Marrëveshja 95% gati

Ministrat e kabinetit qeveritar janë ftuar të lexojnë draft marrëveshjen e Mbretërisë së Bashkuar  me...

Fushata e Guy Verhofstadt kundër Orban

“Orban do të shkatërrojë Evropën”

Kreu i liberalëve të Parlamentit Europian, Guy Verhofstadt akuzoi kryeministrin hungarez për marrjen e fondeve...

Nga New York Times

Trump, një humbës i lumtur…

Sigurisht, Shtëpia i iku republikanëve. Po kështu edhe Jeff Sessions. Jeff Sessions kishte ikur para...