MENU
klinika
Albert Çaçi

Trump në mes të mandatit

Sulmi ndaj anijeve ukrainase

Putin: Incidenti është strategji e Poroshenkos për popullaritet

Presidenti rus Vladimir Putin ka akuzuar udhëheqësin e Ukrainës, Petro Poroshenko, për përpjekjen për të...

"Objektivat për 2019 janë përcaktuar"

Italia nuk ka pse të ndryshojë planet e veta…

Nuk ka asnjë arsye për të ndryshuar strukturën e ligjit të buxhetit të Italisë 2019,...

Kundërpërgjigjet kryeministrja britanike

Trump: Brexit është kërcënim për tregtinë

Theresa May ka hedhur poshtë vlerësimin e Donald Trump për marrëveshjen e saj Brexit, duke...

Incidenti me Rusinë

Ukraina në gjendje lufte/ Shqetësohet BE

Nё Ukrainё ka hyrë në fuqi ligji i luftёs pёr 30 ditё, pas incidentit me...

Nga Project Syndicate

Ku ngjasojnë Kina dhe SHBA?

Pas vitesh të tëra me simbiozë ekonomike, dy superfuqitë botërore duket se i kanë shpaluur...

Nga New York Times

Lufta është për të dobëtit…

Pranë kufirit të Gazës më parë këtë muaj shpërtheu dhuna kur luftëtarët e Hamasit zbuluan...

Kriza ekonomike

Buxheti italian, Roma duket se do të tërhiqet nga ngërçi me BE-në

Kryeministri italian Giuseppe Conte shpreson shumë se vendi i tij nuk do të përballet me...

Ndikimi indirekt i Rusisë

Sanksionet e SHBA ndaj Iranit/ Çfarë përfiton Rusia?

Sanksionet e Shteteve të Bashkuara mbi Teheranin krijojnë një mundësi strategjike për Moskën. Tipari kryesor...

Nga New York Times

Demokratët mund ta ndryshojnë Amerikën…

Demokratët mund të përdorin pushtetin e tyre për të ndryshuar Amerikën… Për dy vjet, Presidenti...

Rihapet kufiri SHBA-Meksikë

Meksika: Emigrantët që kaluan kufirin me SHBA do të dëbohen

Meksika thotë se emigrantët që u përpoqën të kalonin kufirin amerikan do të dëbohen Një...

Incidenti Rusi-Ukrainë

Pse deti Azov është ‘molla e sherrit’?

Parlamenti i Ukrainës do të vendosë nëse do të shpallë apo jo ligjin ushtarak si...