MENU
klinika
Parashikimet më të fundit

Brexit/ Ekonomia britanike 3.9% më e ulët pas 15 vjetësh?

"Teheranit po i soset durimi"

Sanksionet e SHBA nuk e ndikojnë aspak marrëdhënien Iran-Japoni

Irani dhe Japonia do të vazhdojnë të bashkëpunojnë për sigurinë bërthamore pavarësisht sanksioneve të SHBA,...

Albert Çaçi

Trump në mes të mandatit

Kaluan më se dy vjet që kur më 8 nëntor 2016, amerikanët votuan për president...

Sulmi ndaj anijeve ukrainase

Putin: Incidenti është strategji e Poroshenkos për popullaritet

Presidenti rus Vladimir Putin ka akuzuar udhëheqësin e Ukrainës, Petro Poroshenko, për përpjekjen për të...

"Objektivat për 2019 janë përcaktuar"

Italia nuk ka pse të ndryshojë planet e veta…

Nuk ka asnjë arsye për të ndryshuar strukturën e ligjit të buxhetit të Italisë 2019,...

Kundërpërgjigjet kryeministrja britanike

Trump: Brexit është kërcënim për tregtinë

Theresa May ka hedhur poshtë vlerësimin e Donald Trump për marrëveshjen e saj Brexit, duke...

Incidenti me Rusinë

Ukraina në gjendje lufte/ Shqetësohet BE

Nё Ukrainё ka hyrë në fuqi ligji i luftёs pёr 30 ditё, pas incidentit me...

Nga Project Syndicate

Ku ngjasojnë Kina dhe SHBA?

Pas vitesh të tëra me simbiozë ekonomike, dy superfuqitë botërore duket se i kanë shpaluur...

Nga New York Times

Lufta është për të dobëtit…

Pranë kufirit të Gazës më parë këtë muaj shpërtheu dhuna kur luftëtarët e Hamasit zbuluan...

Kriza ekonomike

Buxheti italian, Roma duket se do të tërhiqet nga ngërçi me BE-në

Kryeministri italian Giuseppe Conte shpreson shumë se vendi i tij nuk do të përballet me...

Ndikimi indirekt i Rusisë

Sanksionet e SHBA ndaj Iranit/ Çfarë përfiton Rusia?

Sanksionet e Shteteve të Bashkuara mbi Teheranin krijojnë një mundësi strategjike për Moskën. Tipari kryesor...

Nga New York Times

Demokratët mund ta ndryshojnë Amerikën…

Demokratët mund të përdorin pushtetin e tyre për të ndryshuar Amerikën… Për dy vjet, Presidenti...