MENU
klinika
Pse çështja nuk u trajtua në samitin e G20?

Rasti Khashoggi/ Erdogan kërkon ekstradimin e të dyshuarve

Nga Project Syndicate

Pse Afrika ndihet “e mënjanuar” në G20?

Megjithëse G20 ka bërë disa përpjekje vitet e fundit, ende nuk i ka përfshirë afrikanët...

Nga New York Times

Trump tërhiqet nga marrëveshja me Kanadanë dhe Meksikën?

Presidenti Trump ka shprehur qartë synimin e tij të shtunën për të tërhequr Shtetet e...

Albert Çaçi

Rreziqet që vijnë nga Azovi

Anulimi i takimit të djeshëm zyrtar midis Trump dhe Putin në Buenos Aires dëshmoi se...

Detajet

Kinë-SHBA/ Marrëveshje për pezullim 90-ditor të tarifave tregtare

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping, kanë rënë dakord...

Profil

Xhorxh H.W. Bush ishte Presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara, një nga politikanët më...

Nga Project Syndicate

Pse britanikët e keqkuptuan Brexit?

Kryeministrja britanike Theresa May tani do të përballet me Parlamentin Europian për miratimin e marrveshjes...

Nga New York Times

Trump nuk mundi ta bënte Amerikën të mrekullueshme përsëri…

Le të themi të vërtetën: MAGA – Make America Great Again (Bëje Amerikën të Mrekulleshme...

Nga Project Syndicate

Putin “i etur” për lavdinë e dikurshme…

Tregimi që Rusia sulmohet gjithë kohën ka dominuar gjatë propagandës së Kremlinit, me Vladimir Putin...

"Modernizimi i marrëveshjes NAFTA"

Nënshkruhet marrëveshja e re tregtare SHBA-Meksikë-Kanada

BUENOS AIRES – Presidenti Trump dhe homologët e tij meksikan dhe kanadez nënshkruan një marrëveshje...

Amerika në zi

Vdekja e George HW Bush, çfarë shkruajnë Obama e TrumpKa ndërruar jetë në moshën 94-vjeçare...

Nga New York Times

Takimi Donald Trump-Xi Jinping dhe rreziku për Luftën e Ftohtë 2

Kur Presidenti Trump të ulet me Presidentin Xi Jinping për darkë të shtunën, takimi i...