MENU
klinika
Stuhia në Itali

20 viktima dhe 1 miliardë euro dëme

Marrëdhëniet po përmirësohen

Ministri australian i Tregtisë do të vizitojë Kinën

Ministri i tregtisë i Australisë do të udhëtojë të dielën për në Kinë, një shenjë...

SHBA rivendos sanksionet

Rusia mbështet Iranin në “betejën” e radhës me SHBA

Ministri rus i Energjisë Alexander Novak tha se Moska do të mbështesë Iranin për të...

Nga The Economist

Si e ka menaxhuar Greqia çështjen e emigracionit?

Kushtet këtu nuk janë pjesa më e keqe, – thotë Zabiullah, një afgan në Moria,...

Nga The Economist

Pse zgjedhjet amerikane kanë kaq shumë rëndësi?

Politikanët po e bëjnë Amerikën të mjerë. Zgjedhjet ofrojnë një shans për të ndryshuar. Amerika...

Nga Project Syndicate

‘Tragjedia’ e Angela Merkel

Angela Merkel, e cila kohët e fundit njoftoi se nuk do të jetë më udhëheqëse...

Çështja 'Khashoggi'

Erdogan fajëson drejtpërdrejt shtetin saudit

“Ne e dimë se urdhri për të vrarë Khashoggi erdhi nga nivelet më të larta...

Një takim liderash së shpejti

Pse Rusia po kërkon të afrohet me Afganistanin?

Rusia ka ftuar në heshtje një grup politikanësh afganë për bisedime lidhur me talibanët në...

Sulme nga qeveria

Bombardime në Siri/ Vriten 8 persona

Bombardimet nga qeveria siriane në province Idlib, kanë vrarë tetë persona, sipas Vëzhguesit Sirian për...

Nga The Economist

Si ndikoi vrasja e gazetarit në marrëdhëniet Turqi-A.Saudite?

Kur Muhammad bin Salman, princi i kurorës së Arabisë Saudite, tha më 24 tetor se...

Nga New York Times

Republikanët amerikanë, një parti gënjeshtarësh…

Gjatë vitit tim të parë si kolumnist për The New York Times, nuk më lejohej...

Nga New York Times

Lajme të këqija për hungarezët…

Nëse po pyesni se çfarë do të thonë sulmet ndaj mediave për të ardhmen e...