MENU
klinika
Nga The Washington Post

Si Trumpit po i kthehet fati kundër…

Një tjetër shtet mbështet Greqinë

“BE nuk do t’i gjunjëzohet Erdoganit!”

Kancelari austriak Sebastian Kurz lëshoi ​​një deklaratë të dielën, duke përsëritur mbështetjen e plotë të...

Nga Von Der Leyen, presidentja e KE

Ja përse Evropa duhet të lëvizë shpejt…

Para se të merrja postin 100 ditë më parë, unë “u trondita” nga guximi i...

"Lëri emigrantët të shkojnë në vende të tjera të Europës"

Erdogan thirrje Greqisë: Hapini portat

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan të dielën, i bëri thirrje Greqisë të hapë dyert e...

"Duket i qëndrueshëm..."

Turqia jep shpresë për armëpushimi në Idlib

Një armëpushim mes Rusisë dhe Turqisë në provincën Idlib të Sirisë, duket të jetë i...

Fill pas mandatit presidencial

Putin nuk synon udhëheqjen e Këshillit Shtetëror

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se nuk synon të udhëheqë Këshillin Shtetëror pasi t’i...

"Turqi- BE nuk po funksionon"

Erdogan- Merkelit: Rishikoni rregulloren e migracionit

Presidenti turk Tayip Erdogan i tha të premten kancelaret gjermane Angela Merkel se rregulloret e...

BE nuk ndryshon qëndrim

Vetëm 2 fjalë për refugjatët: Kufiri me Greqinë nuk është i hapur!

Kreu i diplomacisë së BE-së u kërkoi sot migrantëve dhe refugjatëve të shtyrë për të...

Kongresi zhbllokon 8,3 miliardë

SHBA e ‘armatosur deri në dhëmbë’ kundër COVID-19

Kongresi amerikan miratoi një plan urgjent prej 8,3 miliardë dollarësh për të financuar luftën kundër...

Takimi i Këshillit të Ministrave për shëndetin

“Po bëjmë gjithçka për menaxhimin e COVID-19”

Takimi i Këshillit të Ministrave për shëndetin paneuropian, po zhvillohet në një kohë kritike përsa...

Trump i dha "dritën jeshile"

Si Erdogan po e poshtëron BE-në…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po luan tani me krizën e migrantëve, dhe duket se...

"Votuesit nuk do ta harrojnë këtë"

Macron bëri një gabim por francezët nuk do t’ia falin!

Partia e Presidentit Francez Emmanuel Macron këtë javë fitoi një nga betejat e fundit në...