MENU
klinika
Presidenti turk kërkon ndihmë

Erdogan: Nuk i përballojmë dot më të vetëm emigrantët

Gara e re e armëve

Putin: SHBA t’i bëjë mirë llogaritë

Në fjalimin e tij vjetor në parlament të mërkurën, presidenti rus Vladimir Putin tha se...

Kriza financiare

Arabia Saudite 30 miliardë dollarë për Pakistanin

Arabia Saudite ka nënshkruar një marrëveshje për investime me Pakistanin në vlerë të 20 miliardë...

Rezultatet e sondazheve

Salvini, ‘triumfuesi’ në zgjedhjet europiane?

Partia e djathtë e Italisë nën udhëheqjen e Matteo Salvinit pritet të jetë fituesja më...

Ç'do të humbasë SHBA?

SHBA s’duhet të bëhet ‘armike’ e Gjermanisë

Tarifat ndëshkuese ndaj makinave gjermane do të ishin një akt armiqësor, dhe pasojat mund të...

New York Times

Trump nuk mundet dhe nuk do ta rindërtojë Amerikën…

Donald Trump nuk është presidenti i parë, apo edhe presidenti i parë republikan, i cili...

Brexit pa marrëveshje

Ministrat britanikë thirrje kryeministres: Mjaft na kërcënove

Katër ministra të kabinetit kanë kërkuar nga kryeministrja të ndalojë përdorimin e kërcënimit të një...

Kundër deklaratës së emergjencës

Muri me Meksikën/ 16 shtete padisin administratën Trump

Një koalicion i 16 shteteve amerikane të udhëhequr nga Kalifornia po padit administratën e Presidentit...

Macron vs Salvini

Kush e fiton përballjen, europianisti apo populisti italian?!

Era e konfliktit kishte ca që po frynte në Europë dhe ishte vetëm çështje kohe...

Pakënaqësi nga udhëheqësi

Përçahen laburistët/ Largohen 7 deputetë

Shtatë deputetë kanë dhënë dorëheqjen nga Partia Laburiste në Britani për për shkak të pakënaqësive...

Project Syndicate

Një marrëveshje tregtare nuk i jep fund ‘luftës’ SHBA-Kinë

Nëse SHBA dhe Kina nuk arrijnë të arrijnë një marrëveshje gjithëpërfshirëse tregtare, tregtia dypalëshe do...

Nga New York Times

Tani askush s’ka më plan për Brexit

Kaosi i një dalje britanike nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje shpesh është përshkruar edhe...